قیمت و خرید سماور ذغالی

سماور ذغالی

مشخصات سماور ذغالی فوق :


این سماور برنجی کاملا دست ساز میباشد
سرویس سماور برنجی تزئینی - زغالی شامل :
سماور ، قوری ، کاسه ، سینی زیر سماور و پارچ
وزن : حدود 5 کیلوگرم برنج خالص
 کار دست هنرمندان اصفهانی
 سایز 3  / طرح قلم اسلیمی
 

سماور تزئینی دست ساز میتواند یک هدیه مناسب برای خانم ها باشد / سماور زغالی برای جهیزیه  / کادو تولد / هدیه

چرا سماور ذغالی برنجی خرید کنیم ؟

طعم چایی که در طبیعت و روی آتش دم کشیده بود، هنوز در خاطر بسیاری از ما باقی مانده است. چایی که روی زغال درست شده باشد طعمی بی‌نظیر و خاص دارد. برای تجربه‌ی این حس در خانه هم می‌توان با استفاده از سماور زغالی خاطرات را زنده کرد. برای دستگیره‌ها از چوب استفاده‌شده که سماور را بسیار شبیه مدل‌های قدیمی که در خانه‌ی مادربزرگ‌ها دیده بودیم کرده است. برای استفاده، ابتدا باید ذغال را برافروخت و سپس در مخزن قرار داد؛ با گداخته‌شدن ذغال و بالا آمدن بخارآب، آب موجود در مخزن جوش خواهد آمد و می‌‌توان یک چای با حال و هوای قدیم سرو کرد. ولی عوامل مهمتری هستند که میتوانند شما را ترغیب به خرید یک سماور برنجی ذغالی کنند

1- سلامت بیشتر با استفاده از ظروف برنجی مثل سماور برنجی

سماور برنجی به دلیل استفاده از آلیاژ برنج مورد تایید طب سنتی است . سماور برنجی ، ترکیبی از فلزهای مس و روی (Cu+Zn) است که این فلز روی ، با آلیاژ روئی متفاوت است. فلز روی یا همان زینک (zinc) در طب به عنوان یکی از نیازهای بدن میباشد که کمبود آن باعث بیماریهای گوارشی و پوستی است . در گذشته ظروف برنجی عمدتا در قاشق، قوری، کتری و سماور بیشتر استفاده میشد ولی امروزه با توجه به رنگ جذاب طلایی بیشتر در محصولات دکوری و تزئینی یافت میشود .  استفاده از سماور برنجی یا کلا ظروف برنجی اولا به دلیل زیبایی ظاهر آن میتواند اثر مثبت روحی در مصرف کننده داشته باشد از سوی دیگر به اعتقاد بسیاری از کارشناسان ظروف برنجی نه تنها یکی از بی خطر ترین گزینه های موجود جهت پخت و سرو مواد خوراکی به حساب می آیند، بلکه می توانند کمبود عناصری همچون روی و مس را در بدن انسان برطرف کنند . آلیاژ برنج دارای خواص ضد باکتریایی است و با جلوگیری از تولید مثل و تخریب دی ان ای باکتری ها، آن ها را کاملا نابود می کند.
استفاده از ظروف برنجی تاثیر فراوانی در از بین بردن بیماری های دستگاه گوارش و پوست دارد.
ظروف برنجی باعث بهبود عملکرد سلول های مغزی می شوند. ظروف برنجی کمبود عناصر روی و مس را در بدن رفع می کنند و در مجموع تاثیر فراوانی بر سلامتی و نشاط افراد دارند.

بیماری هایی که استفاده از ظروف برنجی در بهبود آن ها نقش دارد:استفاده از ظروف و سماور برنجی میتواند به بهبود زخم های سطحی که عمدتا روی پوست ظاهر می شوند کمک کنند و همچنین سرعت بخشیدیدن به بهبود زخم های عفونی که با سرعت فوق العاده پایینی بهبود پیدا می کنند.

کمبود این عنصر در بدن میتواند باعث :
کمبود شدید اشتها و سوء تغذیه
اختلالات در حواس چشایی و بویایی
اختلالات بینایی در محیط های تاریک
تورم قرنیه
لازم به ذکر است که تمام این بیماری ها ناشی از کمبود عناصری مس و روی هستند و احتمال و شدت بروز آن ها در اشخاص گوناگون متفاوت است. کمک گرفتن از ظروف و سماور برنجی می تواند به مقدار قابل توجهی در بهبود چنین بیماری هایی نقش داشته باشد.

2- از ظروف و سماور برنجی میتوانید بعنوان یک کالای تزئینی و دکوری در منزل استفاده کنید

3- با خرید سماور برنجی تزئینی بعنوان هدیه علاوه بر کمک به حفظ صنایع دستی در کشور یه هدیه نفیس به یادماندنی و ارزشمند را به آن که دوستش دارید تقدیم میکنید

4- پس انداز . با خرید هدایایی از جنس صنایع دستی درواقع شما مبلغی از پول خود را برای آینده خود و خانوده خود پس انداز میکنید!