لذت نوشیدن چای نعناع لیمو از جنس سماور ذغالی برنجی

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

با آب جوش تهیه شده از سماور ذغالی همیشه نباید به فکر تهیه چای گرم بود. برخی از مواقع می شود که با همین آب جوش که مملو از آثار مفید و شگفت انگیز می باشد به فکر تهیه چایی در شرایط خنک بود که در این مقاله شما را با تهیه چنین چای خوشمزه آشنا می نماییم.


لذت نوشیدن چای نعناع لیمو از جنس سماور ذغالی برنجی
یکی دیگر از چای های پرخاصیتی که برای درمان ناراحتی های رایج مورد استفاده قرار می گیرد، چای نعناع لیمو است. این چای را می توانید در شرایط عادی با استفاده از سماور های رایج در بازار مثل سماور های برقی تهیه و میل نمایید. اما ما در این مقاله می خواهیم شما را با چای نعناع لیمو از نوع سماور ذغالی آشنا سازیم. همانطور که میدانید چای نعناع لیمو از خواص زیادی به دلیل وجود دو عنصر لیمو و نعناع بهره مند می باشد و ترکیب این دو می تواند برای بسیاری از بیماری ها کارساز باشد. در دنیایی که استفاده از دارو های شیمیایی می تواند برای همه ما مشکلاتی را به همراه داشته باشد. قطعا استفاده از چای های طبیعی و پرخاصیت دلیل خوبی برای ایجاد سلامتی در بدن و دوری از این دارو ها را فراهم می آورد. به همین دلیل است که ما در این مقاله قصد داریم شما را به تهیه چای نعناع لیمو با استفاده از سماور ذغالی که بی نهایت می تواند برای شما حسنات داشته باشد آشنا خواهیم ساخت.


خصوصیت های چای نعناع لیمو از جنس سماور ذغالی برنجی

برخی از افراد هستند که علاقه به نوشیدن چای در شرایط خنک دارند، از آنجایی که چای را باید اصالتا در شرایط گرم نوشید و حتی داغ بودن چای نیز برای انسان می تواند مضر باشد خنک نمودن چای با استفاده از دمیدن و فوت کردن توسط انسان نیز می تواند نوشیدن چای را به دلیل ورود دی اکسید کربن های حاصل از بازدم در چای و بعد در ادامه نوشیدن چای ادغام آن با خون انسان شرایط خطرناکی را برای بدن میتواند به همراه داشته باشد. در این مقاله شما را با چایی آشنا خواهیم ساخت که نوشیدن آن اصالتا در شرایط خنک است و می تواند برای آن دسته از افرادی که به دنبال نوشیدن چای در حالت خنک و البته خوشمزه می باشند مناسب باشد. چای نعناع لیمو دارای مزاج گرم است. این چای را می توانید همراه با صبحانه زمانی که اقدام به روشن نمودن سماور ذغالی کرده اید با آب جوش پر خاصیت سماور که مملو از مواد مغذی به دلیل وجود عناصر روی و مس است میل بفرمایید و حتی در میان وعده های روزانه و حتی به عنوان دسر سرو کنید. آنقدر این چای خوشمزه و فرحبخش است که در همه زمان ها می توان از نوشیدن آن لذت برد. اما طبعا اگر نوشیدن این چای را برای وقت صبح انتخاب کنید می تواند شما در همان صبح شارژ نماید. از طرفی نیز میتوان برای خواص شگفت انگیز چای نعناع لیمو به سم زدایی آن برای انسان اشاره داشت که واقعا در کنار خوش طعم بودن می تواند برای انسان عالی باشد. 
 

طرز تهیه چای نعناع لیمو با طعم سماور ذغالی
برای تهیه چای نعناع لیمو با طعم سماور ذغالی به مواد زیر نیازمند هستید. با سلیقه اقدام به تهیه این مواد داشته باشید.
1.     تهیه آب جوش توسط سماور ذغالی: ابتدا سماور را خوب با آب سرد شسته و به میزان لازم سماور را از آب سرد پر نمایید.
2.     چای سیاه کیسه ای : 5 عدد
3.     چای برگ نعنای تازه :2 پیمانه
4.     آب لیموی تازه :2 /1 پیمانه، حتما برای این کار از لیمو های تازه استفاده نمایید و اضافه نمودن آب لیمو های تازه را به مرحله آخر موکول کنید چون لیمو بعد از چاقو خوردن به سرعت با اکسیژن اطراف ادغام شده و به شدت از خواص آن کم می شود.
5.     شکر : یک چهارم  پیمانه، البته پیشنهاد میکنیم از عسل و یا نبات استفاده بفرمایید
6.     برگ نعناع : مقداری برای تزئین
7.     لیموترش : 4 عدد برای تزئین
یادتون باشه زمان مناسب برای تهیه این چای در حدود 20 دقیقه می باشد و زمان لازم برای تهیه مواد لازم به جهت تهیه چای در حدود 10 دقیقه است.
خب در این جا قرار است تهیه چای نعناع لیمو را شروع کنیم. مواد لازم تهیه شده است. ابتدا مقداری از آب جوش را در حدود دو سوم در یک قوری پیرکس اضافه نموده و سپس چای کیسه ای و برگ های نعنا را داخل قوری بریزید. درب قوری را گذاشته و با یک پارچه خوب آن را بپوشانید. با این کار اجازه دهید تجمع بخارات در یک سوم خالی قوری وظیفه دم کشیدن مناسب را انجام دهند. تا 20 دقیقه صبر کرده تا چای نعناع لیمو خوب دم بکشد. در ادامه حدودا نزدیک به زمان دم کشیدن چای نعناع لیمو، در یک ظرف مقداری از آب جوش را ریخته و با اضافه نمودن آب لیمو تازه و البته عسل یا نبات و حل نمودن آن محلول شیرین با طعم لیمو را تهیه نمایید.
حالا پس از گذشت 20 دقیقه از دم کشیدن چای نعناع لیمو، چای کیسه ای و برگ های نعنا را از داخل قوری درآورده و محلول شیرین با طعم لیمو را تهیه شده را به آن اضافه نمایید. در این مرحله می توانید با استفاده از یک پارچ چای نعناع لیمو را در یخچال قرار داده و پس از خنک شدن در وعده های مختلف نوش جان نمایید. خاطرات باش برای سرو و نوشیدن لیوان ها حاوی چای نعناع لیمو را برگ های نعنا و لیمو تزیین کرده تا لذت نوشیدن چای نعناع لیمو همیشه در خاطرات باقی بماند.
 

آدرس : اصفهان - خیابان لاله - خیابان شاهد //  تلفن همراه : 09134422463  شهیدی  //  تلفن ثابت : 03134614257