لذت نوشیدن چای سیاه گل محمدی با طعم سماور ذغالی برنجی

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 خلاصه محتوا:  چای گل محمدی با طعم سماور ذغالی با توجه به داشتن فواید بی نظیر گل محمدی که از انواع گل های رز می باشد، برای سلامتی انسان و شادابی و جوانسازی بسیار عالی است. فواید گل محمدی می تواند برای درمان ناراحتی هایی از جمله کلیوی قلبی و عصبی به دلیل وجود مواد مغذی و ویتامین های فراوانی که دارد بسیار راهگشا باشددمنوش گل محمدیلذت نوشیدن چای سیاه گل محمدی با طعم سماور ذغالی برنجی
یکی دیگر از چای های پرخاصیتی که برای درمان ناراحتی های رایج مورد استفاده قرار می گیرد، چای سیاه گل محمدی است. این چای را می توانید در شرایط عادی با استفاده از سماور های رایج در بازار مثل سماور های برقی تهیه و میل نمایید. اما ما در این مقاله می خواهیم شما را با چای سیاه گل محمدی از نوع سماور ذغالی آشنا سازیم. همان طور که میدانید چای چای سیاه گل محمدی از خواص زیادی به دلیل وجود گل برگ های گل زیبای محمدی بهره مند می باشد و ترکیب آن با خواص ب نظیر آب جوش سماور ذغالی می تواند برای بسیاری از بیماری ها کارساز باشد. در دنیایی که استفاده از دارو های شیمیایی می تواند برای همه ما مشکلاتی را به همراه داشته باشد. قطعا استفاده از چای های طبیعی و پرخاصیت دلیل خوبی برای ایجاد سلامتی در بدن و دوری از این دارو ها را فراهم می آورد. به همین دلیل است که ما در این مقاله قصد داریم شما را به تهیه چای چای سیاه گل محمدی با استفاده از سماور ذغالی که بی نهایت می تواند برای شما حسنات پر فایده ای را به همراه داشته باشد آشنا خواهیم ساخت.

چای سیاه گل محمدی با طعم سماور ذغالی برنجی
چای سیاه گل محمدی یک نوشیدنی بسیار معطر و عالی است که دارای خواص بی نظیری می باشد. گل محمدی که به گل سرخ نیز مشهور است از انواع گل رز بحساب می آید که به لطف خدا با توجه به شرایط آب و هوایی که در کشور ما وجود دارد این گل به صورت گسترده کشت و استفاده می شود. البته از گل سرخ در تهیه مربا های خوش طعم، گلاب درجه یک که در دنیا نظیر ندارد، عطر های بی نظیر و ادویه ها عالی برای تهیه شیرینی نیز استفاده می شود. اصولا نوشیدن چای سیاه گل محمدی با طعم سماور ذغالی برای آنهایی که به نوشیدنی هایی با طبع گرم علاقه دارند می تواند بسیار دلچسب باشد زیرا داشتن طبع گرم در این چای می تواند برای تسکین اعصاب فوق العاده باشد.
نحوه تهیه چای سیاه گل محمدی با طعم سماور ذغالی برنجی
1- ابتدا اقدام به تهیه آب جوش به وسیله سماور ذغالی نمایید
2- گلهای زیبای محمدی را با آب سرد شسته و درون آب جوش بریزید
3- درب قوری را گذاشته و اجازه دهید به مدت 5 دقیقه دم بکشد. حتما توجه داشته باشید یک سوم از قوری را خالی گذاشته تا تجمع بخارات بوجود آمده باعث شود شرایط دم کشیدن کامل را برای چای فراهم آورد. از یک پارچه ضخیم نیز برای روی قوری استفاده نمایید.

چای گل محمدی
موارد منع نوشیدن چای سیاه گل محمدی با طعم سماور ذغالی برنجی
به طور کلی چای گل محمدی از عوارض خاصی برخوردار نمی باشد اما، مصرف مدام این چای می تواند برای برخی از افراد ناراحتی ها و حساسیت های آلرژیکی به همراه داشته باشد. این حساسیت ها می تواند موجب خارش برای افراد شود. از طرفی زیاده روی در نوشیدن این چای می تواند برا بعضی از افراد موجب تشنگی یا ناراحتی یبوست و اسهال را ایجاد نماید.


خواص چای سیاه گل محمدی با طعم سماور ذغالی برنجی
- از آنجایی که این گل زیبا و خوش بو دارای منابع سرشار ویتامین C، قند، تانن، اسید گالیک، اسانس، مواد پکتینی و ماده رنگی می باشد، نوشیدن چای گل محمدی می تواند برای درمان بیماری های زیادی برای انسان نقش موثری را ایفا نماید.
- از طرفی نیز چای گل محمدی سرشار است از ویتامین‌های A، B و K، به همین خاطر در قدیم از این گل شربتی برای افزایش مقاومت بدن در برابر بیماری ها تهیه می نمودند که می توانست مقاومت انسان را در برابر بیماری های عفونتی افزایش دهد.
- چای گل محمدی می تواند برای تقویت قلب موثر باشد.
- مصرف این چای می تواند موجب تسکین در دستگاه عصبی شود و مصرف مداوم و منظم آن می تواند مشکلات بی خوابی را رفع نماید.
- اگر افرادی که از ناراحتی های مربوط به قلب رنج می برند مداومت به نوشیدن چای گل محمدی نمایند، می توانند از فواید این چای اعم از بازکننده دهانه عروق بسته قلبی، درمان پرولاپس دریچه میترال قلب و خاصیت ضد اسپاسم بهره مند شوند
- مصرف این چای می تواند برای انجام فرایند سم زداییی و پاکسازی بدن بدن راهکار مناسبی باشد. دلیل این اقدام به خاطر تاثیرات آن بر روی کبد و صفرا است که موجب تمیزی آن می شود.
- مصرف چای گل محمدی مدر است و میتواند برای ناراحتی های کلیوی نیز موثر باشد.
- گل محمدی منبعی از آنتی اکسیدان ها و به‌ویژه پلی فنول های موسوم به کاتچین است پس مصرف چای گل محمدی میتواند برای جلوگیری از اثرات مضر رادیکال‌های آزاد که می توانند دلیلی برای بروز انواع سرطان باشد جلوگیری به عمل آورد.
 

آدرس : اصفهان - خیابان لاله - خیابان شاهد //  تلفن همراه : 09134422463  شهیدی  //  تلفن ثابت : 03134614257