لذت نوشیدن چای دو رنگی مجلسی از جنس سماور ذغالی برنجی

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

خلاصه محتوا : چای اصیل ایرانی با طعم سماور ذغالی می تواند زینت بخش محافل و دورهمی های ما باشد. این حالت می تواند در شرایط تهیه چای دو رنگی مجلسی صد چندان شود. برای همین شما را به مطالعه این مقاله دعوت می نمایم تا با آگاهی از تهیه این چای بتوانید میزبان بهتری برای مهمانان خود باشید.لذت نوشیدن چای دو رنگی مجلسی از جنس سماور ذغالی برنجی
یکی از مهم ترین مواردی که از دیر باز توانسته برای همه ما در شرایط مختلف، رسیدن به حال خوش را به نیت رفع خستگی جسمی و البته روحی فراهم آورد، نوشیدن چای دبش ایرانی از نوع چای دو رنگی مجلسی مخصوصا با طعم سماور ذغالی بوده است. همان طور که همه ما می دانیم این روز ها شرایط سخت زندگی به

 نوعی گریبان گیر همه ما شده است و مشکلاتی اعم از ناملایمات روزمره و یا مشکلات موجود در زندگی های شهر نشینی، ما را به یک اتفاق زیبا که بتواند موجبات کاهش بخشی از این بار سنگین را فراهم آورد، نیازمند میکند. بر همین اساس نوشیدن چای دو رنگی مجلسی این روزها می تواند به عنوان عاملی برای ایجاد نشاط در انسان ها باشد و جالب است که بداند طبق گزارشات، شاهد آن هستیم که این نوع چای در اقوام و کشور های دیگر نیز مورد استفاده قرار گرفته می شود و طرفداران بیشماری را نیز به خود جلب نموده که این ها همه حاکی از وجود امتیازات عالی آن است. از طرفی نیز تحقیقات به عمل آمده نشان می دهد که، وجود و مشاهده سماور ذغالی در منزل به دلیل رنگ و خواصی که دارد می تواند به عنوان عامل ایجاد آرامش در انسان باشد چه برسد به آن که به نیت فراهم آمدن چای دو رنگی مجلسی نیز از آن استفاده شود، می توان به وسیله سماور ذغالی اقدام به تهیه آب جوش نموده که خود آب جوش آن می تواند به دلیل جنس برنجی سماور ذغالی سرشار از خواص بی نظیر برای انسان باشد که یکی از آن خواص ایجاد شادابی و فرح بخشی در انسان است.

چای دورنگ

چای دو رنگی
نحوه تهیه چای دو رنگی مجلسی از جنس سماور ذغالی برنجی

تصور کنید که در خانه تنها در حال تماشای تلویزیون هستید، و یا میزبان مهمانی عزیزی هستید که از راه دور به خانه شما آمده، و حتی در مجلسی مهم و یا دورهمی و یا خواستگاری هستید، در این شرایط یک پذیرایی منحصر به فرد می تواند حال شما و مجلس را دگرگون کند و شادی خاصی را به شما و اطرافیانتان القا نماید. بر همین اساس ما به شما راه آسان و بسیار مفیدی را پیشنهاد می نماییم. تهیه چای دو رنگی مجلسی با طعم سماور ذغالی که داشتن آگاهی به آن از واجبات یک ایرانی مهمان نواز می باشد. برای همین است که به شما نحوه تهیه این چای باکلاس و شادی آور را در ادامه بیان خواهیم نمود.


1- سماور ذغالی به جهت آماده سازی آب جوش پر خاصیت به دلیل وجود مواد مغذی روی و مس
2- قوری چینی به جهت جنسی که دارد می تواند بهترین انتخاب باشد
3- چای اصل ایرانی که از بهترین انواع چای در دنیا می باشد


ابتدا سماور ذغالی خوب تمیز نمایید. در ادامه آب سرد تمیز بدون بور کلر و ناخالص های دیگر را به آن اضافه کرده تا فرایند تولید آب جوش آغاز شود. توجه داشته باشید که حتما از آب سرد استفاده نمایید. استفاده از آب گرم موجب جمع شدن و مشاهده لکه ها چربی بر روی آب می شود.
پس از به جوش آمدن و قل قل کردن آب، سماور را خاموش کرده و اجازه دهید چند ثانیه استراحت کند تا از غلیان رها شود. در این هنگام اقدام به اضافه نمودن آب جوش بر روی چای درون قوری نمایید تا طعم و رنگ چای از دست نرود. بهترین جنس قوری برای این کار قوری های چینی است. البته می تواند قوری های پیرکس نیز برای این کار مطلوب باشد. اما از قوری های فلزی بهتر است استفاده نکنید. به ازای هر فنجان یک قاشق چای خوری چای درون قوری کفایت می کند. در ادامه دو سوم قوری را از آب جوش تهیه شده پر کرده و به میزان مناسب چای را درون قوری اضافه نمایید و اجازه دهید قوری به مدت 7 دقیقه بر روی سماور ذغالی با حرارت غیر مستقیم ناشی از بخارات سماور قرار گیرد. یک سوم باقی مانده قوری را برای تجمع بخارات حاصل، خالی اختصاص دهید تا فرایند دم کشیدن چای به بهترین حالت ممکن پیش رود. قبل از اضافه نمودن چای در فنجان، دیواره های فنجان را با آب جوش گرم نمایید. پس از گرم نمودن دیواره های فنجان، 4 حبه قند را درون فنجان بیاندازید و نصف فنجان را از آب جوش پر کرده و خوب با هم آمیخته نماید تا کاملا حل شود.
در پایان اقدام به اضافه نمودن چای بر روی قند آب تهیه شده نماید و این کار را بسیار با آرامش انجام دهد. مشاهده می نماید که چای در بالا قرار گرفته و با آب مخلوط نشده است. به همین سادگی شما موفق به تهیه چای دو رنگی مجلسی شدید. این فرایند را برای زیباتر ساختن محافل و دورهمی های خود انجام دهید تا هم خود و هم دیگران از نوشیدن این چای لذت ببرند و هم از خواص بی نظیر چای تهیه شده با طعم سماور ذغالی بهره مند شوند.

چای دو رنگی
 

آدرس : اصفهان - خیابان لاله - خیابان شاهد //  تلفن همراه : 09134422463  شهیدی  //  تلفن ثابت : 03134614257