لذت نوشیدن دمنوش گل ساعتی از نوع سماور ذغالی برنجی

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

خلاصه محتوا :  مصرف دمنوش گل ساعتی با طعم سماور ذغالی می تواند به دلیل داشتن خواص آرام بخشی که دارد برای شما تجربه یک خواب راحت و عمیقی را به دنبال داشته باشد. از طرفی دیگر کسانی که دچار عارضه فشار خون بالا هستند می توانند به جای استفاده از دارو های شیمیایی پر ضرر از این دمنوش استفاده نمایند.


لذت نوشیدن دمنوش گل ساعتی با طعم سماور ذغالی برنجی
اگر به دنبال درمان بیماری و ناراحتی خود هستید و می خواهید به سراغ دارو های شیمیایی که سرتاسر می تواند برای شما در کنار فواید اندک، دارای مضرات و معایب باشند بروید، ما در این مقاله قصد داریم با معرفی دمنوش زعفران با طعم سماور ذغالی برنجی کاری کنیم که استقبال از تهیه دارو های شیمیایی به حداقل ممکن برسد. در بین همه گیاهان موجود که توسط خالق قدرتمند ما با هزاران سلیقه آفریده شده است، گیاهی بسیار زیبا به نام گل ساعتی وجود دارد که در کنار زیبایی ها و حسنات ظاهر آن، می توان از دنیای فواید و خصوصیات بارز این گیاه نیز نام برد که همه و همه می تواند شما را جدای از اینکه از استفاده دارو های شیمیایی دور می نماید، حس و حال زیبای زندگی سالم را نیز برای شما به ارمغان آورد. به همین دلیل است که همراهی دمنوش گل ساعتی با سماور ذغالی برنجی به دلیل خصوصیات عالی جنس برنجی سماور ذغالی برنجی برای همه ما می تواند بهترین پیشنهاد باشد. پس تا انتهای این مقاله ما را همراهی نمایید.

گل ساعتی
دمنوش گل ساعتیخصوصیات گیاه گل ساعتی

گیاه گل ساعتی که با نام های لاتین (passionflower) و یا (Passi flora) و یا (incarnate maypop) خوانده می شود، ابتدا در جهان در نواحی زیست و زندگی بومیان آمریکا به اهداف درمانی دارویی مورد استفاده قرار گرفته است. از آنجایی که امروزه بیشتر از این گیاه به عنوان یک درمان برای ایجاد آرامش در انسان استفاده می شود اما، در گذشته بیشتر برای درمان امراضی که به واسطه آن انسان را دچار بی قراری های شدید می نمود و یا شرایط تشنج را در انسان بوجود میاورد مورد مصرف قرار گرفته میشد. بر اساس تحقیقات محققان مصرف دمنوش گل ساعتی به دلیل اینکه می تواند موجبات افزایش سطح گاما آمینوبوتیریک اسید (GABA) را در مغز ایجاد کند، می تواند موجب تضعیف برخی از سلول های مغزی را نیز شامل شود، بر همین اساس تداوم در مصرف دمنوش گل ساعتی می تواند آرامشی فوق العاده را برا انسان به ارمغان آورد. در تحقیقات دیگر که در نشریه (Journal of Clinical Pharmacy and Therapeutics) به چاپ رسیده است محققان اعلام کردند که دمنوش گل ساعتی می تواند در جایگاه داروی (اگزازپام) عمل کرده و برای درمان اختلالات عصبی و اضطرابی بسیار موثر باشد. از آنجایی که داروی (اگزازپام) ک داروی شیمیایی است و می تواند دارای ضرر هایی منز برای انسان باشد پیشنهاد می شود برای رسیدن به آثار آرامشی که به واسطه داروی (اگزازپام) بر انسان ایجاد می شود، آن را با مصرف دمنوش گل ساعتی جایگزین نمایید. از طرف دیگر مصرف دمنوش گل ساعتی می تواند برای آن دسته از افرادی که برا عمل جراحی در موقعیت بیهوشی قرار می گیرند موجبات کاهش اضطراب فرد بیمار را شامل شود.

دمنوش گل ساعتی
شرح تهیه و استفاده از دمنوش گل ساعتی با طعم سماور ذغالی
1- در ابتدا نسبت به تهیه آب جوش با طعم سماور ذغالی اقدام بفرمایید تا فرایند آماده سازی دمنوش پر خاصیت گل ساعتی را با آب جوش حاوی عناصر مفیدی چون روی و مس آغاز کنید.
2- حالا 4 تا 8 گرم از گل های گیاه گل ساعتی که قبل چیده و خشک نموده اید و به صورت پودر تبدیل کرده اید را در قوری حاوی آب جوش با طعم سماور ذغالی اضافه بفرمایید و مدتی بالغ بر 10 دقیقه را برای دم کشیدن آن صبر نمایید.
3- پس از گذشت زمان و دم کشیدن، دمنوش گل ساعتی را در یک لیوان صاف نموده و به همراه عسل یا قند به نیت شیرین نمودن میل بفرمایید.
 

فواید بی نظیر دمنوش گل ساعتی با طعم سماور ذغالی
دمنوش گل ساعت مانند دیگر دمنوش های موجود می توانند برای انسان به عنوان یک نوشیدنی گوارا و البته پر خاصیت باشد. بر همین اساس شما را با بخشی از خواص مفید این دمنوش با طعم و خواص روی و مس سماور ذغالی آشنا می سازیم
1- خواص دمنوش گل ساعتی برای درمان فشار خون پایین
بر اساس تحقیقات انجام گرفته شده دمنوش گل با طعم سماور ذغالی ساعت میتواند برای کاهش فشار خون بالا بسیار مفید باشد. بر همین اساس افرادی که دچار عارضه فشار خون بالا می باشند در زمان مصرف این دمنوش از مصرف داروهای فشار خون پرهیز به عمل آورند زیرا می تواند موجب کاهش زیاد فشار برای آنها شود.
2- خواص دمنوش گل ساعتی برای درمان اضطراب و افسردگی
برخی از خانمها دچار یک سری شرایط افسردگی می باشند که می توان ریشه آن را در مواردی چون یائسگی پیدا نمود. بر همین اساس مصرف دمنوش گل ساعتی با طعم سماور ذغالی می تواند برای این مهم بسیار مفید بوده و در تسکین علائم ناشی از یائسگی مانند گرفتگی و عرق شبانه مفید عمل کند و شرایط ایجاد افسردگی را در خانم ها برطرف نماید.
3- خواص دمنوش گل ساعتی برای درمان بی خوابی
به طور کلی گیاه گل ساعت به عنوان یک داروی ضد اضطراب و آرام بخش شناخته شده است و مصرف دمنوش گل ساعتی می تواند در ملایم ساختن شرایط سیستم بدن انسان کاربد داشته باشد. بر همین اساس اگر برای داشتن خوابی عمیق دچار مشکل می باشد می توانید قبل از شروع استراحت با میل کردن یک فنجان دمنوش گل ساعتی با طعم سماور ذغالی از یک خواب عمیق و راحت بهره مند گردید.
 

آدرس : اصفهان - خیابان لاله - خیابان شاهد //  تلفن همراه : 09134422463  شهیدی  //  تلفن ثابت : 03134614257