لذت نوشیدن دمنوش مریم گلی با طعم سماور ذغالی برنجی

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

خلاصه محتوا:  دمنوش مریم گلی از جمله دمنوش هایی است که با داشتن خواص فراوان برای درمان بیشتر بیماری ها کاربرد داد. این گیاه به دلیل داشتن مواد مغذی از روی و مس می تواند در کنار سماور ذغالی بسار شگفت انگیز عمل نماید. در این مقاله شما را با معرفی این دمنوش عالی آشنا می نمایم


لذت نوشیدن دمنوش مریم گلی با طعم سماور ذغالی برنجی

امروزه شاهد آن هستیم که برای درمان موارد و بیماری ها، اولین انتخاب ما استفاده از دارو های شیمیایی است که می تواند برای همه ما در کنار شرایط درمانی، معایبی را نیز داشته باشد. به همین دلیل است که قصد دارم شما را با خواص بی نظیر دمنوش ها آشنا سازیم. از دمنوش هایی که می تواند برای شما در درمان انواع ناراحتی های ممکن که می تواند زیبایی لحظات خوب زندگی را به تلخی تبدیل کند بسیار راهگشا باشد، خواص بی نظیر دمنوش مریم گلی با طعم سماور ذغالی برنجی است. شما می توانید با تهیه این دمنوش شرایط رشد و منفی عارضه بوجود آمده را برطرف سازید. اما در کنار این فواید شما می توانید کمی با سلیقه تر این دمنوش را تهیه بفرماید که خلق خاطرات زیبا و چند برابر کردن فواید این دمنوش را نیز به همراه داشته باشد. بر همین اساس ما تهیه دمنوش مریم گلی را با طعم سماور ذغالی برنجی در این مقاله پیشنهاد می دهیم. چرا که سماور ذغالی برنجی می تواند جدای از حسنات روحی زیادی که برای انسان بوجود می آورد، دارای فواید درمانی به دلیل جنس برنجی که دارد نیز باشد که این خاصیت در کنار خواص دمنوش مریم گلی می تواند برای شما شرایط بسیار عالی بوجود آورد


مریم گلی

خصوصیات گیاه مریم گلی

گیاه مریم گلی از خانواده نعناعیان بشمار می رود. با توجه به خصوصیات مفیدی که دارد، دمنوش مریم گلی با طعم سماور ذغالی، برای سلامتی انسان از اثرات چشمگیری برخوردار می باشد. قدمت استفاده های درمانی دمنوش گیاه مریم گلی به هزار سال قبل برمی گردد. این گیاه با سلیقه های چوبی و گل های به رنگ آبی بنفشی که دارد با نام لاتین (Salvia officinalis) جزء گیاهان بومی نواحی مدیترانه‌ای است و در این نواحی یافت می شود. کاربرد های گیاه مریم گلی جدای خواص درمانی که دارد، به دلیل مزه تند و تیز خود در حوزه آشپزی نیز مورد استفاده قرار گرفته میشود و همین امر باعث شده است که امروزه به یکی از محبوب ‌ترین گیاهان دارویی تبدیل شود. دمنوش مریم گلی نیز از برگ های همین گیاه تهیه می شود. در تعریف خصوصیات درمانی این دمنوش همین بس که حاوی میزان بالایی از مواد مغذی و ویتامین های (A)، (B)، (C)، (E) و (K) می باشد. همچنین این دمنوش در کنار ویتامین های گفته شده دارای میزان قابل توجهی مس، فیبر، کلسیم، آهن، و منیزیوم بوده که همه این مزایا موجب شده است گیاه پرطرفدار مریم گلی به نیت درمان برخی از بیماری ها به یک دمنوش درمانی قوی و محبوب در بین خانواده ها مورد استقبال قرار گیرد. این گیاه به خاطر شباهت و ارتباط زیادی که به گیاه رزماری دارد، این دو گیاه را به اصطلاح (گیاهان خواهر) می نامند. در گیاه مریم گلی خاصیتی بنام (رزمارینیک) وجود دارد.

دمنوش
شرح تهیه و استفاده از دمنوش مریم گلی با طعم سماور ذغالی
برای بهره مندی از دمنوش پرخاصیت و محبوب مریم گلی با طعم سماور ذغالی مراحل زیر را انجام دهید.


1- ابتدا به تهیه آب جوش در سماور ذغالی اقدام نمایید
2- گل ها زیبای مریم گلی را خشک کرده و به مقدار لازم در قوری ریخته و با اضافه نمودن آب بر روی سماور در شرایط حرارت ملایم به مدت 20 دقیقه قرار دهید.
3- پس از به اتمام رسیدن مرحله قبل، قوری را برداشته و اجازه دهید به مدت 15 دقیقه استراحت کرده و خنک شود.
4- در این مرحله محلول بدست آمده را صاف نموده و به دلیل اینکه مزه تندی خواهد داشت، با اضافه کردن آبلیمو و کمی عسل طعم دهی نمایید و میل بفرمایید.
دمنوش مریم گلی به دلیل داشتن خواص مشترکی که با جنس برنجی دارد اعم از مس و روی، می تواند از همراهی سماور ذغالی بسیار خواص درمانی شگفت انگیزی بهره مند باشد.
 

فواید بی نظیر دمنوش مریم گلی با طعم سماور ذغالی
در اهمیت دمنوش بی نظیر مریم گلی موارد زیر را به عنوان مثال اشاره می نمام:
1- برای درمان سرفه عالی است
از آنجایی که اکسپکتورانت می تواند برای درمان سرفه موثر باشد، جالب است که بدانید دمنوش مریم گلی حاوی مقادیر خوبی از اکسپکتورانت است که این شاخصه می تواند برای درمان سرفه عالی باشد. اکسپکتورانت با ترشح خلط و کاهش التهاب برای درمان سرفه مناسب است. برای همین امر دمنوش مریم گلی را در فواصل زمانی مناسب غرغره کرده تا بهبودی حاصل شود.
2- دمنوش مریم گلی سرشار از آنتی‌اکسیدان است
دمنوش مریم گلی با طعم سماور ذغالی، می تواند به دلیل داشتن مقادیر زیادی از آنتی اکسیدان ها نظیر فلاونوئیدها و اسیدهای فنولیک ، موجبات پاکسازی بدن و افزایش متابولیسم را فراهم نموده و موجب شود که بدن از سموم و رادیکال ‌های آزاد که عامل سرطان‌ می باشند پاکسازی شود. همین امر موجب کاهش خطرات ابتلا به سکته‌ی قلبی و سرطان می شود.
3- مفید برای تسکین علائم یائسگی
4- برای درمان بیماری دیابت استفاده می شود
تنظیم سطح گلوکز خون می‌تواند برای بیماران دیابتی بسیار مهم باشد. دمنوش پر خاصیت مریم گلی میتواند به تنظیم مناسب گلوکز موجود در بدن پرداخته و مصرف آن برای درمان دیابت نوع 2 فوق العاده باشد.

 

آدرس : اصفهان - خیابان لاله - خیابان شاهد //  تلفن همراه : 09134422463  شهیدی  //  تلفن ثابت : 03134614257