لذت نوشیدن دمنوش لیمو عمانی از نوع سماور ذغالی برنجی

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 خلاصه محتوا : مصرف دمنوش لیمو عمانی می تواند برای بسیاری از امراض راهگشا باشد. از طرفی نیز این گیاه می تواند برای غذا های ایرانی در جایگاه ادویه و چاشنی طعم و بوی فوق العاده ای را ایجاد نماید. تهیه این دمنوش با طعم و خواص بی نظیر سماور ذغالی می تواند برای سلامتی شما عالی باشد.
لذت نوشیدن دمنوش لیمو عمانی با طعم سماور ذغالی برنجی
امروزه با توجه به شرایط بد آب و هوایی شاهد این هستیم که ناراحتی های زیادی گریبان گیر ما می شود. استفاده از دارو های شیمیایی همیشه نمی تواند برای ما جنبه درمانی داشته باشد و می تواند با داشتن معایب و مضرات شرایط منفی دیگری را نیز برای ما بوجود آورد. بر همین اساس است که داشتن دانش شرایط و فواید تهیه دمنوش های مختلف برای همه ما می تواند از اهمیت بالایی برخوردار باشد. به همین دلیل ما می خواهیم در این مقاله شما را با استفاده از کی از راه های درمانی طبیعی و بی ضرر، استفاده از دمنوش خوشمزه و پر خاصیت لیمو عمانی با طعم سماور ذغالی برنجی آشنا سازیم. به طور کل خود لیمو عمانی با داشتن خواص عالی در بین خانواده ها جای خوبی را باز نموده اما شاید خانواده ها با دمنوش لیمو عمانی و حسنات آن زیاد مطلع نباشند. ما در این مقاله جدای از اینکه قرار است شما را به طور تخصصی با خواص دمنوش لیمو عمانی آشنا سازیم، می خواهیم به شما لذت نوشیدن دمنوش لیمو عمانی را با طعم سماور ذغالی برنجی را نیز پیشنهاد دهیم.
 

خصوصیات گیاه لیمو عمانی
لیمو عمانیلیمو عمانی از جنس سیتروس و از خانواده مرکبات است که هیبرید بین گونه های (C. micrantha) و (C. medica). میوه های این گیاه به شکل کروی به قطر 2.5 تا 5 سانتیمتر است. نام لاتین لیمو عمانی (Citrus aurantifolia) است و زمان رسیدن از رنگ سبز به رنگ زرد تغییر رنگ می دهد اما لیمو عمانی را در زمانی که هنوز دارای رنگ سبز و نارس می باشد پیده می شود. در سرزمین عمان به لیمو عمانی، لیموی سیاه نیز می گویند. از این گیاه مردم عمان مانند مردمان کشور ما به صورت چاشنی و ادویه در آشپزی استفاده می کنند. لیمو عمانی به نوعی لیمو ترش خشک شده است که در کشور های حاشیه خلیج فارس و مخصوصا کشور خودمان ایران مصرف آن طرفداران زیادی دارد. لیمو عمانی به دلیل اسیدی تر بودن نسبت به لیمو ترش ایرانی (C. latifolia) دارای عطری قوی تر می باشد. لیمو عمانی دارای طعمی بهتر و مورد قبول تر از لیمو ترش می باشد برای همین در چاشنی بیشتر خورشت ها و غذا های کد بانو های ایرانی مورد استفاده قرار گرفته می شود.


دمنوش لیمو عمانی
شرح تهیه و استفاده از دمنوش لیمو عمانی با طعم سماور ذغالی
قبل از هر اقدامی پیشنهاد می کنم دمنوش لیمو عمانی را با گیاه خوش عطر و معجزا اسا گل گاوزبان تهیه نمایید
1- برای همین ابتدا مقداری گل گاوزبان در قوری بریزد، با اضافه نمودن کمی آب سرد و خالی نمودن موجب شسته شدن آن شوید تا خاک های آن گرفته شود. این حرکت را 3 الی 4 بار انجام دهید
2- پس از تمیز شدن گل گاوزبان، لیمو عمانی ها را شسته و پس از جدا نمودن دانه های تلخ آن، در قوری اضافه نمایید.
3- برای تهیه دمنوش لیمو عمانی با طعم سماور ذغالی در این مرحله اقدام به تهیه آب جوش در سماور نموده و پس از جوش آمدن آب، به میزان 4 لیوان از آن به قوری اضافه نمایید. درب قوری را گذاشته و قوری را در کناری قرار دهید و به مدت 15 الی 20 دقیقه به آن استراحت داده تا خوب دم بکشد. توجه داشته باشید که نباید با حرارت مستقیم روبرو شود زیرا حرارت مستقیم موجب از بین رفتن عطر و بو و البته خاصیت آن می شود
4- پس از این محلول دمنوش لیمو عمانی را از صافی رد کرده و می توانید میل بفرمایید. برای شیرین نمودن این دمنوش نیز می توانید از عسل و یا نبات نیز استفاده نمایید.
توجه داشته باشید مصرف روزانه این دمنوش سفارش نمی شود، زیرا می تواند برای افراد دارای فشار خون مشکل ساز باشد. برای مصرف دمنوش لیمو عمانی باید بعد از مصرف یک هفته ای، به مدت یک هفته مصرف آن را قطع نموده و یا به مصرف آن بصورت یک روز در میان اقدام بفرمایید.

دمنوش لیمو عمانی
فواید بی نظیر دمنوش لیمو عمانی با طعم سماور ذغالی
در این مقاله شما با تهیه دمنوش لیمو عمانی با طعم سماور ذغالی آشنا شدید. این دمنوش با توجه به داشتن خاصیت های فراوانی که در ادامه به آن اشاره خواهیم داشت، به دلیل وجود مواد مغذی و فوق العاده به واسطه تهیه آب جوش در قالب فلز برنج که سرشار از روی و مس می باشد، دارای خواص بیشماری نیز خواهد بود.
1- دمنوش لیمو عمانی می تواند برای سلامت قلب شما عالی باشد. این دلیل به خاطر وجود پتاسیم موجود در آن است که به کاهش فشار خون شما کمک می نماید. بعلاوه اینکه با تقویت عضلات قلب خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی را نیز کاهش می دهد.
2- دمنوش لیمو عمانی می تواند برای ناراحتی های یبوست و دستگاه گوارش راهگشا باشد. این دمنوش باعث روان تر شدن روده شده و البته که اشتها را افزایش می دهد. دمنوش لیمو عمانی موجب سم زدایی روده ها نیز می شود
3- دمنوش لیمو عمانی می تواند برای تقویت سیستم ایمنی بدن نیز راهگشا باشد.
4- دمنوش لیمو عمانی دارای منبع عالی از (ویتامین D) بوده و برای زنان در دوران پس زامان عالی می باشد.
 

آدرس : اصفهان - خیابان لاله - خیابان شاهد //  تلفن همراه : 09134422463  شهیدی  //  تلفن ثابت : 03134614257