لذت نوشیدن دمنوش بادرنجبویه از نوع سماور ذغالی برنجی

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 خلاصه محتوا :  در بین دمنوش های متداول و معروفی که در جها می باشد، می توان به دمنوش بادرنجبویه اشاره داشت که می تواند برای رفع و کاهش و کنترل بسیاری از موارد مخرب در بدن کارگشا باشد. این دمنوش خوش طعم را با طعم سماور ذغالی میل بفرمایید که خواص آن صد چندان شود.


لذت نوشیدن دمنوش بادرنجبویه با طعم سماور ذغالی برنجی
دمنوش بادرنجبویه از جمله دمنوش هایی است که بسیار در بین مردم از استقبال خوبی برخوردار می باشد. اما امروزه تهیه این دمنوش را با رعایت شرایط استاندارد و عادی انجام می دهند و طبعا تنها به خواص بی نظیر گیاه بادرنجبویه توجه می شود. در این مقاله ما می خواهیم شما را برای تهیه این دمنوش با طعم سماور ذغالی برنجی آشنا سازیم که هم از خواص گیاه بادرنجبویه بهره مند گردید، و هم با داشتن دنیایی خاطره از معاشرت با سماور ذغالی برنجی از خواص سماور ذغالی برنجی به همراه خواص دمنوش بادرنجبویه نیز برخوردار شوید. در دنیایی که دارو های شیمیایی به دلیل در دسترس بودن و فراوانی که دارند جای دارو های طبیعی و دمنوش های پرخاصیت را گرفته اند، آشنایی با خواص انواع دمنوش برای همه ما می تواند بسیار مهم باشد تا بتوان به کمک هم شرایط تهیه دارو های شیمیایی را به حداقل برسانیم. پس پیشنهاد می کنیم در این مقاله ما را همراهی نموده و تا پایان در کنار ما باشید.


بادرنجومهدمنوش بادرنجبویه
خصوصیات گیاه بادرنجبویه

این گیاه علفی از خانواده نعناعیان می باشد و نام لاتین این گیاه (Melissa officinalis) است. نام لاتین این گیاه به معنای زنبور عسل است و ریشه یونانی دارد. این انتخاب به دلیل علاقه زنبور عسل به گل های سفید و کوچکی است که دارد. از ارتفاعی بالغ بر یک متر برخوردار است. ساقه این گیاه مقطع است و برگ هایی زرد رنگ متمایل به سبز دارد. برگهای این گیاه بیضی شکل است با لبه های دندانه دندانه ای. نکته جالب در ظاهر این گیاه رویش کاسبرگ هایی است که در سه رنگ دیده می شود، ابتدا پس از رویش اول زرد، بعد سفید و سپس به بنفش تبدیل می‌شود. دسترسی به این گیاه در مناطق جنوب اروپا و نواحی مختلف خاورمیانه و البته آسیای مرکزی است. اما به دلیل داشتن خواص بی نظیری که دارد، امروزه در تمام نواحی جهان مخصوصا آمریکا کشت و مصرف می شود.
 

شرح تهیه و استفاده از دمنوش بادرنجبویه با طعم سماور ذغالی
به جهت تهیه دمنوش بادرنجبویه با طعم سماور ذغالی، نسبت به انجام فرایند زبر اقدام بفرمایید
1- ابتدا در سماور ذغالی آب ریخته و منتظر جوش آمدن آب بمانید
2- برگ های گیاه بادرنجبویه که قبلا خشک نموده اید را در قوری به مقدار لازم اضافه نمایید
3- پس از آماده سازی آب جوش با طعم سماور ذغالی که حاوی میزان زیادی از روی و مس می باشد، مقداری را در قوری حاوی برگ های گیاه بادرنجبویه بریزید و درب قور را نیز گذاشته مدت 15 دقیقه منتظر دم کشیدن آن باشید
4- پس از گذشت زمان قوری را به مدت 10 دقیقه در کناری گذاشته و منتظر خنک شدن آن باشد
5- می توانید با افزودن عسل یا نبات این دمنوش را شیرین نموده و میل بفرمایید

گیاه بادرنجبویه


فواید بی نظیر دمنوش بادرنجبویه با طعم سماور ذغالی


1- افزایش سیستم ایمنی بدن
دمنوش بادرنجبویه حاوی ترکیباتی از رزمارینیک اسید می باشد. به همین دلیل دارای، آنتی اکسیدان بوده و از ویتامین C نیز قدرتمند تر و برای محافظت و افزایش سیستم ایمنی بدن عالی تر می باشد.
 

2- افزایش حافظه
دمنوش بادرنجبویه دارای خواصی برای افزایش حافظه است. اختلالات حافظه می تواند به دلیل وجود سرب باشد. بر همین اساس دمنوش بادرنجبویه اقدام به کنترل آنزیم کولین استراز در قسمت کورتکس مغز به جهت برطرف نمودن ضعف در حافظه می نماید.
 

3- کاهش استرس
اگر از جمله افرادی هستید که از وجود استرس رنج می برید، می توانید از دمنوش بادرنجبویه استفاده کنید و از این معضل خلاص شوید. ان دمنوش به دلیل داشتن ترکیبات مشتق شده از اولئانولیک اسید، رزمارینیک اسید و اورسولیک اسید از فعالیت آنزیم گابا ترانس آمیناز جلوگیری نموده و این فرایند موجبات ایجاد آرامش را در شما حاصل می نماید.
 

4- کنترل تشنج
از دیگر معضلات شایع در افراد می تواند تحرک هایی به واسطه تشنج باشد. می توان برای کنترل نمودن این حالات هم از دمنوش بادرنجبویه استفاده نمود. به همین دلیل است که کافئیک اسید موجود در دمنوش بادرنجبویه درمان موثری برای کنترل تشنج است. از طرفی چون دمنوش بادرنجبویه دارای ژرانیول می باشد می تواند آرامش خوبی را در تمام بدن شما حاکم سازد.
 

5- کنترل زخم معده
از طرف دیگر می توان دمنوش بادرنجبویه را به دلیل برگ هایی که دارد برای درمان و کنترل زخم معده استفاده نمود. این خاصیت به دلیل داشتن فلاونوئید ها با خواص آنتی اکسیدانی می تواند از اثر رادیکال های آزاد پیشگیری نموده و با داشتن خاصیت ضد التهابی که ایجاد می نماید موجب کنترل زخم معده شود.
 

6- سلامت کبد
دمنوش بادرنجبویه می تواند برای سلامت کبد مفید باشد زیرا اثر آنزیم ALT را کاهش می دهد. این آنزیم را می توان به طور طبیعی در کبد مشاهده نمود. زمانی که کبد دچار اختلال شود این ترشح این آنزیم و راه آبی آن به خون می تواند مشکلاتی را به وجود آورد که این دمنوش از بروز این مشکلات جلوگیری می نماید.
 

آدرس : اصفهان - خیابان لاله - خیابان شاهد //  تلفن همراه : 09134422463  شهیدی  //  تلفن ثابت : 03134614257