اثرات چای بابا آدم از جنس سماور ذغالی برنجی

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

خلاصه محتوا : گیاه بابا آدم که مملو از خواص عالی برای انسان است را می توانید به حالت چای با عطر سماور ذغالی تهیه نموده و برای درمان امراض و ناراحتی های مفصلی و استخوانی و پوستی و هزاران مورد دیگر نوشیده و شاهد تاثیرات شگرف آن باشید. در این مقاله شما می توانید با این گیاه پرخاصیت آشنا شوید.اثرات منحصر بفرد چای بابا آدم از جنس سماور ذغالی برنجی
یکی دیگر از چای های پرخاصیتی که برای درمان ناراحتی های رایج مورد استفاده قرار می گیرد، چای بابا آدم است. این چای را می توانید در شرایط عادی با استفاده از سماور های رایج در بازار مثل سماور های برقی تهیه و میل نمایید. اما ما در این مقاله می خواهیم شما را با چای بابا آدم از نوع سماور ذغالی آشنا سازیم. همان طور که میدانید چای بابا آدم از خواص زیادی به دلیل وجود گل برگ های گل زیبای محمدی بهره مند می باشد و ترکیب آن با خواص بی نظیر آب جوش سماور ذغالی می تواند برای بسیاری از بیماری ها کارساز باشد. در دنیایی که استفاده از دارو های شیمیایی می تواند برای همه ما مشکلاتی را به همراه داشته باشد. قطعا استفاده از چای های طبیعی و پرخاصیت دلیل خوبی برای ایجاد سلامتی در بدن و دوری از این دارو ها را فراهم می آورد. به همین دلیل است که ما در این مقاله قصد داریم شما را به تهیه چای بابا آدم با استفاده از سماور ذغالی که بی نهایت می تواند برای شما حسنات پرفایده ای را به همراه داشته باشد آشنا خواهیم ساخت. امیدواریم استفاده از چای های گیاهی و البته دمنوش های گیاهی انقدر مورد توجه و استقبال قرار گرفته شود که روزی شاهد آن باشیم برای تمام امراض و بیماری ها دیگر هیچ فردی به سمت تهیه دارو های شیمیایی پر ضرر نرفته و همه با آگاهی کامل از خواص گیاهان دارویی اقدام به تهیه و مصرف و درمان بواسطه چای و یا دمنوش های گیاهی نمایند.


خصوصیات چای بابا آدم از جنس سماور ذغالی برنجی
گیاه بابا آدم که بام لاتین (Arctium lappa) در دنیا شناخته شده است، با نام های آراقیطون یا فیل گوش نیز شناخته شده است. برخلاف بیشتر گیاهان دارویی که برگ و یا گل هایشان جنبه دارویی دارد و با خشک نمودن از خواص آنها استفاده می شود، قسمت ریشه گیاه بابا آدم جنبه درمانی دارد و برای تهیه چای و یا دمنوش با طعم سماور ذغالی استفاده می شود. در باره خصوصیات ریشه گیاه بابا آدم باید گفت که از نظر طب قدیم ایران از مزاج سرد و خشک بهره مند است و دارای حالت دراز ، کمی ضخیم و به شکل دوکی می باشد. گیاه بابا آدم در تقسیم بندی گیاهی از جمله دسته گیاهان علفی است و عمر مفید این گیاه 2 سال می باشد. گستردگی رشد گیاه بابا آدم در زمین های آهکی و یا زمین های بایر و غیره است و از نظر جغرافیایی در مناطق اوراسیا در دشت ها و نواحی معتدل و مرطوب به حالت وحشی می روید. ارتفاع ساقه های گیاه بابا آدم تا ۱/۵ متر می رسد. این گیاه از برگ هایی بسیار بزرگ و پهن و درشت برخوردار می باشد که به حالت افتاده بر روی ساقه قرار گرفته است. برگهای گیاه گیاه بابا آدم به شکل بیضوی و ساده و سبزرنگ می باشد که قسمت زیر آن مایل به سفید است. وقتی به ساقه گیاه بابا آدم نگاه می کنید شکل مار برایتان تداعی می شود زیرا شبیه به پوست مار است و پوشیده از کرکهای خشن و زبر می باشد و از حالت راست و پر شاخ و برگ با طولی حدود از۸۰ سانتی متر تا دو متر برخوردار است. این گیاه دارای گل هایی به رنگ قرمز مایل به بنفش کروی شکل و پوشیده از فلس می باشد که همه به قلاب های کوچکی منتهی می می شود.

خواص چای بابا آدم از جنس سماور ذغالی برنجی
چای گیاه بابا آدم به دلیل داشتن مقادیر زیاد از مواد معدنی مانند ویتامین (B6)، ویتامین (C)، ویتامین (E)، اسید اولئیک و اسید لینولئیک، تانن، رزین، آهن، کلسیم، پتاسیم، منیزیم از چای های گیاهان پر خاصیت و بسیار کاربردی برای اطبا در طب گیاهی بشمار میرود.
میتوان گیاه بابا آدم را یکی از بهترین درمان ها برای ناراحتی های التهابی دانست.
از آنجایی که چای گیاه بابا آدم دوست پوست و موی شما می باشد، می توان در خصوص رفع مشکلات پوستی نوشیدن این چای را پیشنهاد نمود.
این چای به دلیل وجود ویتامین های گفته شده و خاصیت سم زدایی بالایی که دارد، می تواند برای درمان (اگزما) و (جوش) و (آکنه های پوستی) و البته (عفونت های قارچی و باکتریایی) بسیار راهگشا باشد.
مصرف چای گیاه بابا آدم نیز می تواند برای رفع مشکلات ناشی از درد های مفاصل و استخوان ها نیز مفید بوده و حتی برای درمان درد نقرس، سیاتیک و کمر درد هم نوشیدن چای گیاه بابا آدم می توان عالی باشد.
 

نحوه تهیه چای بابا آدم از جنس سماور ذغالی برنجی
1- ابتدا قبل از تهیه آب جوش با طعم سماور ذغالی که مملو عناصر روی و مس می باشد، سماور را خوب با آب سرد بشویید.
2- در این مرحله ریشه های گیاه بابا آدم را قبلا شسته و خشک نموده اید را به میزان 5 گرم آسیاب کرده و لیوان به همراه 250 میلی لیتر از آب جوش تهیه شده به همراه 3 گرم از چای اصل ایرانی به مدت زمان 15 تا 20 دقیقه اجازه دهید دم بکشد. توجه داشته باشید یک سوم از لیوان خالی باشد تا بخارات حاصل موجب دم کشیدن بهتر چای شوند.
3- بعد از رد کردن از صافی مل بفرمایید.
 

آدرس : اصفهان - خیابان لاله - خیابان شاهد //  تلفن همراه : 09134422463  شهیدی  //  تلفن ثابت : 03134614257