اثرات عجیب چای آلبالو از جنس سماور ذغالی برنجی

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

خلاصه محتوا : یک دیگر از چای های پر خاصیت که با طعم سماور ذغالی می تواند تهیه شود و دارای خواص بیشماری نیز باشد، چای آلبالو است که هم برای ایجاد آرامش و هم برای رفع خستگی های بعد از ورزش می تواند برای شما عالی باشد. در این مقاله قرار است در این باره شما را آگاه سازیم


اثرات عجیب چای آلبالو از جنس سماور ذغالی برنجی
لذت نوشیدن چای آلبالو می تواند در کنار داشتن مزایای درمانی، برای شما جنبه تداعی خاطرات قشنگ و ثبت دقایق به یادماندنی را به دنبال داشته باشد. این شرایط را می توانید در همراهی با سماور ذغالی برنجی ایجاد نمایید. در رویارویی با چای آلبالو شما می توانید به طور استاندارد با استفاده از اقلام مورد نیاز برای تهیه چای آلبالو اقدام بفرمایید، یا حتی می توانید از خودتون سلیقه خرج کنید و با نگاهی هنرمندانه شرایط را به طریقی دیگر که خلق خاطرات زیبا را برای شما به دنبال داشته باشد، هم از خواص درمانی دمنوش بهره مند شوید، و هم نوشیدن چای آلبالو را دلیلی برای ثبت لحظاتی عالی انتخاب نمایید. انتخاب با خود شما است. اما ما به شما ایده ای زیبا پیشنهاد کردیم. بر همین اساس در ادامه با ما همراه باشید چون می تواند برای شما حاوی نکات آموزنده و کاربردی را به همراه داشته باشد. قرار است در این مقاله به ماهیت چای آلبالو و البته خواص بی نظیر آن و تاثیرات شگفت انگیز همراهی با سماور ذغالی برنجی که می تواند یک سماور تزئینی نیز باشد به طور تخصصی اشاره شود. امیدواریم لحظاتی که برای مطالعه این مقاله اختصاص می دهید، از جمله لحظات شیرین برای شما رقم بخورد.


چای آلبالو
خواص چای آلبالو با طعم سماور ذغالی

آلبالو در زمان های قدیم بین مردمان ایران زمین و رومیان از جایگاه بسیار خوبی برخوردار بود و در قرن شانزدهم بود که این میوه پرطرفدار به طور گسترده ای در کشور انگلستان و آرام آرام در اروپا جای خود را باز نمود. میوه آلبالو از خانواده میوه گیلاس می باشد اما بر خلاف شیرینی که گیلاس دارد، این میوه از طعمی تلخ و ترش بهره مند است و از نظر جثه نیز از گیلاس کوچک تر می باشد. از نظر جغرافیایی، این روزها این میوه در بیشتر بخش های اروپا و البته برخی از بخش های جنوب غرب آسیا کشت می شود که کشور عزیز ما نیز از جمله کشور ها کشت و برداشت میوه آلبالو می باشد. با توجه به استقبال از مصرف این میوه که به صورت های گوناگونی در بین مردم جایگاه دارد، به طور کل به هر نوع نوشیدنی چای و یا دمنوشی که توسط آلبالو تهیه شود، چای آلبالو می گویند. آلبالو سرشار از خواص گوناگونی است که می تواند برای انسان فواید زیادی را به دنبال داشته باشد که اگر چای این میوه را به همراه با خواص سماور ذغالی و البته آب جوش تهیه شده از این سماور همراه کنید، دارای یک چای بسیار خوشمزه با خواصی صد چندان خواهید شد.
چای آلبالو سرشار از آنتی اکسیدان می باشد:
یکی از خواص عالی چای آلبالو، امتیاز داشتن آنتیی اکسیدان در این چای است که می تواند برا اصلاح و ایجاد یک سبک زندگی سالم مفید باشد و مصرف این چای می تواند برای جلوگیری از انواع ابتلا به سرطان ها شرایط بازدارندگی خوبی را داشته باشد.
طعم این چای بسیار منحصر به فرد است به طوری که اگر از خواص این میوه دوست داشتنی آگاهی داشته باشید حا اگر مزه خاص آن را نیز دوست نداشته باشید، به طور قن خود را ملزم به نوشیدن این چای پر خاصیت و آرامش بخش خواهید نمود.
چای آلبالو عالی برای تسکین اضطراب می باشد:


همانطور که گفته شد از خواص بی نظیر چای آلبالو میتوان به آرامش بخش بودن آن اشاره داشت. از آنجایی که اضطراب می تواند موجبات بی خوابی و به دنبال آن ضعف در بدن را شامل شود، ضعف در بدن هم می تواند در شرایط بروز اضطراب تشدید ایجاد نماید و ریسک و حملات هراس را برای فرد مضطرب به دنبال داشته باشد. بر همین اساس است که مصرف مداوم چای آلبالو می تواند برای شما داشتن خواب با کیفیت و عمق را ایجاد کرده که این امر به مرور آغازگر خروج انرژی های منفی و ایجاد آرامش برای شما می باشد.
چای آلبالو دارای مقادیر زیادی از ترکیبات ضد التهاب می باشد:
این روز ها افرادی که دچار امراض ناشی از التهاب می باشند، از داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی استفاده می نمایند که می تواند در کنار فواید دارای عوارض نیز باشد. اما می تواند مصرف چای آلبالو هم در رفع امراض و درد های ناشی از التهاب کارگشا باشد، و هم شما را از عوارض شیمیایی مصون نماید.
چای آلبالو می تواند برای تقویت حافظه نیز کمک شایانی را داشته باشد:
اگر برای امتحانات آخر ترم و یا کنکور در حال آماده شدن می باشد. می توانید با مصرف این چای به تقویت قدرت فراگیری مغز خود کمک نمایید.
چای آلبالو می تواند برای رفع خستگی بعد از ورزش مفید باشد:
افرادی که در رشته های ورزشی مشغول می باشند می توانند برای جلوگیری و رفع خستگ ها بعد از ورزش، از آرامشی که با نوشیدن چای آلبالو در بدن شما ایجاد می شود شرایط تجدید روحیه و قوا را برا خود ایجاد نمایید.

چای آلبالو
نحوه تهیه چای آلبالو با طعم سماور ذغالی
1- اقدام به تهیه آب جوش توسط سماور ذغالی نماد که حاوی مقادیر زیادی از عناصر روی و مس می باشد
2- مقدار کمی چای سیاه اصل ایرانی بعلاوه مقادیر مناسبی از آب آلبالو را در یک لیوان از آب جوش تهیه شده اضافه نمایید و اجازه دهید خنک شود که البته می توانید از یخچال نیز استفاده نمایید
3- پس از این می توانید پس از اضافه نمودن یخ و کمی نعناع و یا عسل مزه دار کرده و نوش جان نمایید.
 

آدرس : اصفهان - خیابان لاله - خیابان شاهد //  تلفن همراه : 09134422463  شهیدی  //  تلفن ثابت : 03134614257