اثرات خوب چای کوهوش سیاه از جنس سماور ذغالی برنجی

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

خلاصه محتوا :  چای گیاه کوهوش با طعم سماور ذغالی می تواند از جمله گیاهان با خاصیت ایجاد زیبایی برای خانمها باشد. جالب است بدانید که می تواند برای درمان اثرات پیری نیز مفید باشد. آنقدر که این چای گیاه کوهوش برای خانم ها خواص دارد که به گیاه زنان نام گذاری شده است.


اثرات خوب چای کوهوش سیاه از جنس سماور زغالی برنجی
شما می توانید لذت نوشیدن چای کوهوش سیاه را با استفاده و همراهی آن با سماور ذغالی دو چندان نمایید. شما در اصل می توانید با انجام این راهکار یک تیر دو نشان کرده و هم از خواص چای کوهوش سیاه بهره مند شوید و هم از خواص سماور ذغالی به جهت درمان ناراحتی های موجود در بدن خود استفاده نمایید. به طور کلی استقبال از چای های طبیعی و پر خاصیت برای درمان مانند چای کوهوش سیاه می تواند عرصه را برای ارائه و استقبال از دارو های شیمیایی پر ضرر محدود کرده و زندگی را به سمت سلامتی و نشاط سوق دهد. استفاده از سماور ذغالی نیز می تواند هم خواص چای کوهوش سیاه را به دلیل جنس برنجی که دارد چند برابر ارتقا داده و هم اینکه موجب شود برای شما لحظات شیرین و بیادماندنی را به جهت معاشرت با سماور ذغالی ایجاد نماید. بر همین اساس شما لازم است در تهیه چای کوهوش سیاه کمی سلیقه به خرج داده و بجای استفاده از سماور های برقی بی احساس، از این نوع سماور ها هم برای خلق خاطرات زیبا و هم برای استفاده از خاصیت های فراوان استفاده نمایید. پس پیشنهاد می شود تا انتهای این مقاله برای آشنایی از خواص چای کوهوش سیاه با طعم سماور ذغالی ما را همراهی نمایید.
 


خصوصیات چای کوهوش سیاه از جنس سماور ذغالی برنجی
در این مقاله قرار است که از خصوصیات گیاه کوهوش سیاه صحبت کنیم. این گیاه به دلایل منافعی که برای خانم ها دارد به (گیاه زنان) معروف است برای همین در جایی از مقاله اگر به این واژه برخورد کردید بدانید که همان گیاه کوهوش سیاه مد نظر ما است. این که این نام برای این گیاه در نظر گرفته شده بی دلیل نیست. به طور مثال نوشیدن چای گیاهی کوهوش سیاه می تواند برای خانم ها موجب ایجاد اثرات مفیدی در تنظیم هورمونی بدن را موجب شود. این چای می تواند حتی برای درمان بسیاری از بیماری های خاص خانم ها نیز راهگشا باشد. پس بی دلیل نیست که نام (گیاه زنان) برای این گیاه در نظر گرفته شده است. از نظر شکل ظاهر گیاه زنان جزو گیاهان گلدار می باشد که می تواند تا ارتفاع 60 سانتی متر رشد این گیاه افزایش پیدا نماید. جغرافیای رشد گیاه زنان به منطقه جنوب و بخش مرکزی آمریکای شمالی برمی گردد و از گیاهان بومی این منطقه بشمار میرود به طوری که از هزاران سال قبل آمریکایی ها از گیاه زنان به عنوان یک گیاه پر خاصیت برای درمان استفاده می کردند. البته باید اشاره داشت که رشد این گیاه را در مناطقی از کشور کانادا واقع در شمال قاره آمریکا نیز مشاهده کرده اند. گیاه زنان دارای گل سفید و زیبایی است که در برخی شرایط به رنگ زرد نیز دیده شده است. اما این گل زیبا دارای خواص پر فایده این گیاه نمی باشد و بیشتر اگر قرار به استفاده از این گل باشد جنبه تزیینی دارد. آنچه که این گیاه را به یک گیاه پر خاصیت برای انسان تبدیل کرده است، ریشه های زیر زمینی آن است که ارزشمند ترین بخش این گیاه است و معتقد هستند ریشه های این گیاه اعجاز آور است.
خواص چای کوهوش سیاه از جنس سماور ذغالی برنجی
گیاه زنان به دلیل داشتن ترکیبات سروتونین مانند، نشاسته، تانن، اسیدهای چرب ضروری، ایزوفلاون‌ ها و تریترپن‌ ها. دارای خواص ضد التهابی و آرام ‌بخش و ضد درد است.
مصرف چای گیاه زنان می تواند برای کاهش شدت گرگرفتگی (PMS) یا همان سندروم پیش از قاعدگی خانم ها مناسب باشد. مصرف این چای می تواند برای بهبود گرفتگی های دردناک مرتبط با دوره های قاعدگی شدید نزدیک به یائسگی مفید باشد
طبق کتاب داروهای گیاهی (PDR)، مصرف چای گیاه زنان می تواند برای تسکین بافت رحم نیز کارگشا باشد.
مصرف چای گیاه زنان می تواند برای درمان ناراحتی های کهیر، خشکی واژن، سرماخوردگي، گلودرد، يبوست، کمر درد، فشار خون بالا و افسردگي عالی باشد.
مصرف چای گیاه زنان می تواند به دلیل خواص آرامش بخشی که دارد، برای درمان میگرن و سردرد ناشی از استرس، اضطراب و افسردگی موثر باشد
از طرفی مصرف چای گیاه زنان می تواند به علت خواص ضد احتقان، ضد التهابی، ضد ویروسی، قابض، و ضد باکتری که دارد، برای ناراحتی های تنفسی مانند آسم، عفونت دستگاه تنفسی، احتقان بینی، برونشیت و حتی آنفولانزا نیز مناسب باشد.
نکته جالبی که در این چای وجود دارد، مبارزه آن با اثرات پیری زودرس از جمله چین و چروک و خطوط ظریف است. به همین خاطر با متعادل کردن هورمون‌ها و افزایش سطح استروژن در بدن باعث کاهش روند پیری می‌شود.
تهیه چای کوهوش سیاه از جنس سماور ذغالی برنجی
آب جوش با طعم سماور ذغالی را آماده کرده
ریشه گیاه زنان را خوب بشویید و به مدت 15 دقیقه در آب جوش بر روی حرارت غیر مستقیم قرار دهید
سپس محملول را از صافی رد کرده و در لیوان بریزید
می توانید با عسل خوش طعم نمایید
 

عوارض چای کوهوش سیاه از جنس سماور ذغالی برنجی


مصرف دراز مدت چای گیاه زنان می تواند به کبد آسیب وارد نماید،
به دلیل تداخل آن با برخی از داروها، قبل از مصرف با پزشک مشورت نمایید.
حتما قبل از اراده برای باردار شدن از مصرف این چای خودداری نمایید
اگر از آن دسته از افرادی هستید که که از اختلالات حساس به هورمون رنج می‌برند یا از درمان هورمونی و شیمی درمانی استفاده می‌کنند، این چای را مصرف نکنید.
 

آدرس : اصفهان - خیابان لاله - خیابان شاهد //  تلفن همراه : 09134422463  شهیدی  //  تلفن ثابت : 03134614257