اثرات جالب چای یونجه از جنس سماور ذغالی برنجی

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

خلاصه محتوا : چای یونجه با طعم سماور ذغالی می تواند برای انسان فواید خوبی را به همراه داشته باشد. اما شایان ذکر است که این چای برخلاف دیگر چای های گیاهی، از مزایا و فواید کمتری برخوردار می باشد. و نکته مهم تر این است که برای مصرف این چای موارد منعی نیز وجود دارد که همه این ها را می توانید در این مقاله مطالعه بفرمایید.


اثرات جالب چای یونجه از جنس سماور ذغالی برنجی
چای یونجه از جمله چای های معروفی است که اطبا برای درمان انواع ناراحتی ها تجویز می نمایند. اما نحوه تهیه این چای پرخاصیت با توجه به آگاهی و سلیقه شما می تواند شرایط متفاوتی را به همراه داشته باشد. می توان به صورت استفاده از سماور های برقی اقدام به تهیه این چای نمود و یا می توان با در نظر گرفتن شرایط درمانی و آگاهی از خواص عناصر طبیعی اطرافمان اقدام به تهیه یک چای یونجه پرخاصیت نمایید. بر همین اساس ما به شما تهیه چای یونجه با طعم سماور ذغالی را پیشنهاد می نماییم. این در حالی است که استفاده از چای یونجه با طعم سماور ذغالی در برابر دارو های شیمیایی پر ضرر می تواند برای شما بی شمار سوددهی را به دنبال داشته باشد. امیدواریم استفاده از چای های طبیعی با طعم سماور ذغالی جدای از اینکه بتواند برای همه جایگزین مناسبی نسبت به استفاده از دارو های پر ضرر شیمیایی باشد، شرایط تداعی و ایجاد لحظات شیرین و بیادماندنی در کنار اعضای خانواده را نیز به همراه داشته باشد. پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مقاله ما را همراهی نمایید.
 


گیاه یونجه
خصوصیات جالب چای یونجه از جنس سماور ذغالی برنجی
گیاه یونجه را با نام لاتین (Medicago sativa) در دنیا می شناسند. جغرافیای رشد و برداشت گیاه یونجه به مناطق گرم و خشک مانند شهر زیبای خوزستان مربوط می شود و برای پرورش این گیاه نیاز به آفتاب و آب فراوان است به طوری که می توان در خوزستان اگر شرایط عالی باشد در حدود 15 چین این محصول را برداشت نمود. این گیاه به دلیل شرایطی که دارد بسیار مغذی و خوش خوراک است و می تواند به عنوان معدنی از ذخایر مواد مغذی از آن نام برد. از آنجایی که گیاه یونجه برای تغذیه احشام مورد استفاده قرار گرفته می شود، اما از جمله گیاهانی است که برای اطبای علم پزشکی سنتی بسیار کارگشا و از گیاهان مورد استفاده آنان می باشد.

چای یونجه
خواص شگفت انگیز چای یونجه از جنس سماور ذغالی برنجی
در ابتدا باید گفت که توجه داشته باشید اگرچه چای یونجه امن است اما اگر به بیماری های مزمن دچار هستید و یا از خانم های باردار می باشید، حتما باید برای استفاده از چای یونجه با پزشک خود مشورت نمایید. مصرف چای یونجه می تواند برای انسان فواید زیادی را داشته باشد اما نسبت به چای و یا دمنوش های گیاهی دیگر از شرایط کمتر اما مفیدی برخوردار می باشد. در هندوستان پزشکان علم سنتی(آیورودا) ، از چای یونجه برای درمان احتباس آب (تجمع آب در بدن)، درمان آرتروز و زخم معده استفاده می کنند. در کشور آمریکا چای یونجه را به هدف مبارزه با درمان مشکلات قاعدگی، التهاب مفصلی و مشکلات ادراری استفاده می کنند. در تحقیقات به عمل آمده توسط محققان لهستانی، مشخص شده است که چای یونجه می تواند برای درمان پروستات نیز مفید باشد. حتی در این تحقیقات مشخص شده است که نوشیدن این چای برای افرادی که دچار ناراحتی آسم می باشند نیز می تواند موثر باشد. نوشیدن چای یونجه برای افرادی که از ناراحتی های دیابت رنج می برند نیز مفید است و حتی برای کاهش کلسترول نیز می تواند راهگشا باشد.
 

نحوه تهیه چای یونجه از جنس سماور ذغالی برنجی


1- ابتدا برای تهیه چای یونجه با طعم سماور ذغالی نیاز به آماده سازی آب جوش پرخاصیت به وسیله این سماور را دارید. به همین دلیل پس از شستشوی کامل این سماور با آب سرد، اقدام به ریختن آب سرد در آن نموده و فرایند جوش آمدن آب را دنبال بفرمایید.
2- در ادامه اقدام به شستشوی گیاه یونجه با آب سرد نمایید
3- در این مرحله با استفاده از یک قوری پیرکس، تا دو سوم آن را از آب جوش پر نموده و مقادیری از گیاه یونجه را در قوری اضافه نمایید. یک سوم از قوری را خالی گذاشته تا فضای مناسبی برای تجمع بخارات موجود اختصاص یابد و فرایند دم کشیدن چای یونجه به خوبی انجام پذیرد.
4- پس از طی زمانی در حدود 15 دقیقه، چای یونجه را در لیوانی ریخته و از صافی رد نمایید. می توانید این چای پرخاصیت را هم به صورت گرم و هم به صورت خنک میل نمایید که در این صورت با قرار دادن آن در یخچال اقدام به خنک نمودن آن کنید.
خاطر نشان می شود که با توجه به اینکه خود چای یونجه دارای طعم شیرین و ملایمی است، می توانید برای طعم دهی و خوشمزه نمودن آن از عسل و یا نبات استفاده بفرمایید. البته می توانید در کنار آن از نعناع نیز استفاده کنید که بسیار طعم و بوی آن را عالی می کند.
موارد منع مصرف چای یونجه
توجه داشته باشید در کنار فوایدی که برا نوشیدن چای یونجه ذکر شد اما، مصرف چای یونجه می تواند به صورت مدام شرایط ایجاد ناراحتی هایی را برای انسان بوجود آورد. به همین خاطر توجه داشته باشید در صورت داشتن شرایط پیوند کلیه، بیماری های دیابت، بیماری های حساسیت هورمونی و یا اگر به دلیل مشکلات انعقاد خون، در حال استفاده از دارو های رقیق کننده خون می باشید حتما برای استفاده از چای یونجه با پزشک مشورت نمایید.
 

آدرس : اصفهان - خیابان لاله - خیابان شاهد //  تلفن همراه : 09134422463  شهیدی  //  تلفن ثابت : 03134614257