اثرات بی نظیر چای گیاهی بادیان رومی از جنس سماور ذغالی برنجی

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

خلاصه محتوا : یکی از مواردی که می تواند برای مادران شیرده مهم باشد افزایش قوای شیردهی آنان است. این موضوع می تواند موجب این شود که به مصرف داروهای شیمیایی روی بیاورند که می تواند در کنار فواید، ضرر نیز داشته باشد. در این مقاله شما با چای انیسون با طعم سماور ذغالی آشنا می شوید که در کنار بی شمار فایده، نوشیدن آن برای مادران نیز عالی است.


اثرات بی نظیر چای گیاهی بادیان رومی از جنس سماور ذغالی برنجی
با توجه به اینکه امروزه برای درمان بیشتر بیماری ها اولین انتخاب استفاده از دارو های پر ضرر شیمیایی است. در این مقاله قصد داریم شما را با چای پر خاصیت بادیان رومی آشنا سازیم که می تواند جایگزین بسیار مناسبی برای استفاده از دارو های شیمیایی باشد و درمان ناراحتی های ممکن را برای شما به خوبی ایجاد نماید. در همین مورد ما در این مقاله قصد داریم با پیشنهاد تهیه چای بادیان رومی با طعم سماور ذغالی، شما را جدای از بهره مندی از خواص این چای به بهره مندی دو چندان خواص سماور ذغالی نیز آشنا سازیم. چای بادیان رومی می تواند شما را در شرایط طبیعی و بدور از ضرر با داشتن فواید بالا به سلامتی نزدیک نماید. پس با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید تا بتوانید هم از خواص چای بادیان رومی با طعم سماور ذغالی آشنای پیدا کنید، و هم خالق لحظات بیادماندنی برای خود و خانواده باشد.

گیاهی بادیان رومی
خصوصیات چای گیاهی بادیان رومی از جنس سماور ذغالی برنجی
کشور ایران به دلیل داشتن طبیعت مناسب برای رویش این گیاه، می تواند از جمله مناطق رشد و برداشت برای این گاه باشد. از این رو جغرافیای رویش گیاه بادیان رومی می توان در نواحی شمالي و جنوب غربي ایران جستجو نمود. در قاره اروپا نیز این گیاه رشد و برداشت میشود. محل رویش آن گیاه را می توان به نقاط و نواحی جنوبي اروپا تا مديترانه، خاورميانه، هندوستان، شوروي سابق، مکزيک، مصر و اسپانيا متمرکز نمود. گیاه بادیان رومی که از دانه هایی بسیار معطر و خوشبو برخوردار است با نام زیبای (انیسون) معروف میباشد. این گیاه با مزاج گرم همراه است. گیاه بادیان رومی یا همان انیسون در دسته گیاهان چتریان میباشد. این گیاه از دانه هایی با رنگ سبز و گلابی شکلی برخوردار است و برگ های آن از قسمت فوقانی نوک تیزی تشکیل شده و دارای 5 خط برجسته بر روی آن میباشد که می توان به راحتی آن را مشاهده نمود. طول جثه این گیاه به حدود نیم متر می رسد و از عمری در حدود یک سال بهره مند است. گیاه بادیان رومی یا همان انیسون از سه نوع برگ برخوردار است که همه به شکل قلب و مدور در قاعده ساقه جای دارند. میوه گیاه بادیان رومی یا همان انیسون با ظاهری گلابی شکل و کوچک است و از عطر بی نظیری برخوردار میباشد و این عطر خوب را می توانید در کنار یک بوی تند استشمام نمایید که همین موضوع به شگفتی این گیاه میفزاید. برای تهیه چای گیاه بادیان رومی یا همان انیسون باید از همین میوه استفاده نمود و بهترین زمان برای برداشت آن ماه های مرداد و شهریور میباشد.
خواص چای گیاهی بادیان رومی از جنس سماور ذغالی برنجی
مصرف چای انیسون می تواند مسکن خوبی برای درد ها باشد
مصرف چای انیسون می تواند در نقش باد شکن معده باشد و حتی برای افزایش تعریق بدن نیز مناسب است این چای برای افزایش قدرت کلیه مفید است و ادرار آور میباشد که می تواند برای دفع سموم بدن و حتی پاکی بدن از سمومات و عفونت ها کارگشا باشد.
مصرف چای انیسون می تواند برای مادران شیرده به جهت افزایش شیر مناسب باشد.
مصرف چای انیسون می تواند برای برطرف نمودن رطوبت های موجود در طحال نیز مناسب باشد.
می توانید با نوشیدن چای انیسون موجبات بوجود آمدن نفخ را برطرف نمایید.
اگر به دنبال دارویی برای ایجاد خلط هستید می توانید بجای آنکه از داروهای شیمیایی که دارای عوارض میباشند استفاده کنید، با نوشیدن چای انیسون به این مهم دست پیدا نمایید. این چای می تواند برای معده شما ضد کرم نیز باشد.


چای انیسون
تهیه چای گیاهی بادیان رومی از جنس سماور ذغالی برنجی
ابتدا اقدام به تهیه آب جوش توسط سماور ذغالی نمایید. توجه داشته باشید قبل از این کار سماور را با آب سرد خوب بشویید و با آب سرد پر نمایید. آب جوش سماور ذغالی به دلیل جنس برنجی این سماور مملو از عناصر پر فایده روی و مس میباشد که در کنار خواص چای انیسون می تواند برای بدن بی نظیر باشد.
پس از به جوش آمدن، مقداری از آب جوش را در قوری پیرکس ریخته و میوه انیسون که قبلا خشک کرده و اقدام به پودر نمودن آن کرده اید را به آن اضافه نمایید
بگذارید به مدت 15 دقیقه دم کشیده شود
توجه داشته باشید که دو سوم از قوری را از آب جوش پر نمایید و یک سوم باقی مانده را خالی به جهت تجمع بخارات حاصل از آب جوش خالی گذاشته تا فرایند دم کشیدن به خوبی انجام پذیرد
پس از طی زمان دم کشیدن، محلول را با استفاده از صافی در لیوانی ریخته و می توانید با عسل طعم دار نماید و میل بفرمایید. البته می توانید چای انیسون را در یخچال قرار داده و به صورت خنک میل نمایید که این حالت برای آن دسته از افرادی که علاقه به میل نمودن چای در شرایط خنک دارند می تواند بسیار جالب و پرطرفدار باشد.

 

آدرس : اصفهان - خیابان لاله - خیابان شاهد //  تلفن همراه : 09134422463  شهیدی  //  تلفن ثابت : 03134614257