اثرات مفید چای نعناع فلفلی از جنس سماور ذغالی برنجی

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

خلاصه محتوا : از دیگر چای های خوشمزه که مملو از خاصیت می باشد می توان به چای نعناع فلفلی با طعم سماور ذغالی اشاره داشت که می توان آن را با سلیقه و زیبایی خاصی تهیه و تزئین نمود و در مهمانی ها و دورهمی ها به عنوان یک نوشیدنی مجلسی برای مهمانان مهیا نمود.
اثرات مفید چای نعناع فلفلی از جنس سماور زغالی برنجی
لذت نوشیدن چای نعناع فلفلی برای شما در کنار داشتن فواید بی نظیر، خلق خاطرات بیادماندنی را نیز به همراه دارد. بر همین اساس برای خلق خاطرات و لحظات بیادماندنی، نیاز است از خود سلیقه بخرج داده و با دید هنرمندانه خود اقدام به تهیه چای نعناع فلفلی نمایید. شما می توانید با کسب کمی آگاهی نسبت به انواع راهکار های تهیه چای، جدای از استفاده از خواص چای نعناع فلفلی شرایط زیبا و خاطره انگیزی را نیز برای خود رقم بزنید. برای همین ما در این مقاله شما را با تهیه چای نعناع فلفلی با طعم سماور ذغالی برنجی آشنا می سازیم. استفاده از سماور ذغالی برای نیت تهیه چای خوش طعم نعناع فلفلی می تواند به دلیل جنس برنجی که دارد، شما را در کنار کسب فواید درمانی چای نعناع فلفلی، فواید و مزایای دیگری را نیز برای شما شامل شود. چای نعناع فلفلی با طعم سماور ذغالی، در کنار مزه خوب و خواصی که دارد می تواند جایگزین خوبی برای استفاده از دارو های شیمیایی باشد. پس برای آشنا با فواید این شویه تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.
 


خصوصیات چای نعناع فلفلی از جنس سماور زغالی برنجی
چای نعناع فلفلی که با نام های (سوسنبر)، (آس بویه)، (آویشن وحشی)، (خزنده) و (برکلند) هم شناخته شده می باشد از گیاه نعناع تهیه می شود که کاشت و رشد بسیار ساده ای دارد و مرحله سخت برای پرورش این گیاه محافظت آن از حمله موجودات موذی است بر همین اساس است که به راحتی می توانید آن را در منزل و یا در گلدان بکارید و استفاده نمایید فقط یادتان باشد که نسبت به آب دهی هفته ای یک اینچ آن دقت نمایید. چای نعناع فلفلی از جمله چای های معطر و درمانی است که از پیوند با گیاه خوش عطر نعناع و نعناع آبی پدید آمده است. چای نعناع فلفلی بسیار خوش عطر و خوشمزه است که وقتی با طعم سماور ذغالی همراه می شود به ارزش و خواص و عطر آن نیز افزوده می شود. با توجه به تحقیقات محققان ثابت شده است که چای نعناع فلفلی دارای خواص شگفت انگیز سلامتی و زیبایی و البته درمانی برای انسان است. تقریبا می توان برای هر ناراحتی و عارضه ای، نوشیدن این چای را به عنوان درمان مورد توجه قرار داد.

چای نعناع فلفلی
خواص چای نعناع فلفلی از جنس سماور ذغالی برنجی
نوشیدن چای نعناع فلفلی می تواند برای رفع بوی ناخوشایند دهان و خطر ابتلا به پوسیدگی دندان کارساز باشد و درمان خوبی برای سوء هاضمه، کاهش نفخ شکم و احتباس گاز در روده ها باشد. از طرفی نیز می تواند برای آرامش دستگاه گوارش و معده درد و اسپاسم روده ها نیز مفید باشد.

این چای به دلیل دارا بودن از خواص ضد میکروبی که دارد می تواند برای درمان و پیشگیری از ابتلا به سرماخوردگی و آلرژی فصلی مفید می باشد و البته به دلیل داشتن خواص ضد باکتریایی، موجبات کاهش میکروب هایی که باعث ایجاد پلاک دندان می شوند را ایجاد می نماید.
اگر از آن دسته از افرادی می باشید که از ناراحتی سینوزیت رنج می برند، می توانید با نوشیدن این چای به دلیل داشتن خواص ضد باکتریایی و ضد ویروسی، این مشکل را در خود نابود سازید چرا که نوشیدن این چای گرفتگی سینوس ها را کاهش داده و باعث بهبود تنفس هنگام ابتلا به سرماخوردگی و آنفلوآنزا می شود
از دیگر خواص بی نظیر نوشیدن چای نعناع فلفلی می توان به افزایش انرژی بدن اشاره داشت. این چای می تواند موجب کاهش خستگی در بدن شده و به افزایش انرژی بدن کمک می نماید.
نوشیدن چای نعناع فلفلی می تواند برای درمان درد پریود و قاعدگی نیز مناسب باشد. از این رو به دلیل ضد درد و ضد اسپاسم بودن این چای می توانید برای درمان دل درد و کمردرد شدید به واسطه پریود، روی این چای حساب کنید.
افرادی که دچار ناآرامی و استرس می باشند می توانند با نوشیدن چای نعناع فلفلی استرس و اضطراب را از خود بیرون ساخته و درمان بی خوابی را برای خود به ارمغان آورید.
و در آخر محبوب ترین خواصی که می توان برای نوشیدن این چای به آن اشاره داشت ایجاد کاهش اشتها و جلوگیری از پرخوری و کمک در هضم غذا و بهبود حرکات روده و افزایش جریان صفراوی است که برای لاغری می تواند بسیار کارگشا باشد.
نحوه تهیه چای نعناع فلفلی از جنس سماور ذغالی برنجی
از آنجایی که گفته شد گیاه نعناع فلفلی را می توان در منزل نیز رشد داد. پس از رشد این گیاه، برگ های آن را صبح زود چیده و در مکانی تاریک پس از شستشو آویزان کنید تا بطور کامل خشک شود. بعد از آن جمع آوری نموده و اقدام به پودر نمودن آن نمایید.
در این مرحله مقداری از آب جوشی که قبلا در سماور ذغالی آماده کرده اید و دارای مقادیر زیاد از عناصر روی و مس می باشد را به همراه کمی چای اصل ایرانی در لیوان ریخته و یک قاشق از پودر گیاه نعناع فلفلی را به آن اضافه نمایید. روی لیوان را پوشانده و اجازه دهید 5 دقیقه دم بکشد. توجه داشته باشید که یک سوم از لیوان خالی باشد تا تجمع بخارات فرایند دم کشی را بهتر ننماید.
در انتها محلول را از صافی رد کرده و با اضافه نمودن عسل و یا نبات شیرین کنید و میل بفرمایید.

 

آدرس : اصفهان - خیابان لاله - خیابان شاهد //  تلفن همراه : 09134422463  شهیدی  //  تلفن ثابت : 03134614257