امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

تنگ

تنگ برنجیتعریف : تُنگ یا پارچ (به انگلیسی بریتانیایی: Jug) (به انگلیسی آمریکایی: Pitcher) نوعی ظرف است که اغلب برای نگهداری مایعات از آن استفاده می‌شود. تنگ یک دهانه دارد که از آن می‌توان مایع را ریخت یا نوشید و اغلب یک دسته نیز دارد. بیشتر تنگها در طول تاریخ از سرامیک، شیشه یا پلاستیک ساخته شده‌اند.

امروزه بیشتر از تنگ ها برای دکور ، تزئین و زیباسازی فضای منزل استفاده میشود . با عنوان تنگ شاخدار یا تنگ نیزه ای که معمولا از جنس های تنگ شیشه ای ،تنگ  مسی ، تنگ برنجی ، تنگ نقره و آبکاری طلایی و نقره ای با قلمزنی و سا طرح های قدیمی ساخته میشود . جایگاه این تنگهای تزئینی  بر روی  میز تلویزیون ، کمدهای اتاق خواب و اتاق پذیرایی و کنار کابینهای آشپزخانه و یا در خانه های قدیمیتر بروی طاقچه ها است .

 

استفاده از تنگ برنجی در زیباسازی خانه

زیبا سازی و دکوراسیون منزل از سال ها قبل مورد استقبال ایرانی ها بوده و در تزیین دکوراسیون خانگی در دوره های مختلف سبک ها و رنگهای مختلف بکار رفته است. البته این نکته بستگی به بافت فرهنگی و سلیقه اعضای خانواده داشته و یکی از وسیله های که امروزه برای زیباسازی منازل از آن استفاده می شود تنگ برنجی قلمزنی شده است که قرار گیری آن در هر قسمت خانه زیبایی منحصر به فرد خود را دارد.
تنگ برنجی یادگار سفره های قدیم بوده که از این وسیله برای نگهداری مایعات استفاده می شد. آلیاژ برنج دارای خواص متعدد که از آن در طب سنتی مورد استفاده قرار گرفته و بیشتر ابزارهای غذاخوری مانند بشقاب، کتری و قاشق از این آلیاژ درست می شدند
 
 
تنگ برنجی که با دست قلم زنی شده جزو کارهای هنری محسوب شده و علاوه بر زیبایی رنگ آن یک کار هنری نیز بر روی آن خلق شده که مورد پسند تمام سلیقه ها است. در زیباسازی خانه استفاده از تابلو یا گل های طبیعی جای خود را دارد اما استفاده از یک کار قدیمی و هنری در گوشه ای از خانه تنوعی دیگر ایجاد می کند.
این کار زیبا بر روی میز تلویزیون، داخل کمدهای تزئینی، روی کابینت های آشپزخانه و هر گوشه ای از اتاق پذیرایی می تواند قرار بگیرد. برای تزیین خانه هر چند تعداد از تنگ برنجی استفاده کنید افراط صورت نگرفته چون چینش آنها با هر سلیقه ای دکوراسیون خانه را متنوع خواهد کرد.
نقش و نگار هنرمندانه بر روی تنگ برنجی
رنگ برنجی که هم به طلایی و هم به برنزی نزدیک است خیلی راحت با سایر وسایل های خانه ست می شود. نقش و نگار ریز و پرکاری که توسط دست هنرمندان بر بدنه تنگ برنجی نقش بسته تنگ برنجی را تبدیل به یک اثر هنری ماندگار کرده است. افرادی که علاقمند به استفاده از کارهای هنری در تزیین خانه هستند و یا دوست دارند دکوراسیون سنتی داشته باشند استفاده از تنگ های برنجی به آنها پیشنهاد می شود.
این کار بسیار نزدیک به طرح های سلطنتی بوده و به عنوان مثال استفاده از آن در کنار سرویس غذاخوری سلطنتی یا استفاده آن در کنار مبلمان سلطنتی بسیار زیبا بنظر می رسد البته ترکیب سنتی و مدرن را که بیشتر در دکوراسیون های جدید بکار می رود را نباید فراموش کنیم. استفاده از تنگ برنجی در دل یک دکوراسیون مدرن هم خیلی زیبا به چشم خواهد آمد.

این کارها دارای ماندگاری طولانی و به هر اندازه هم از سن آنها بگذرد قدیمی نخواهند شد و از مد نخواهند افتاد در طول سالیان گذشته بسیاری از وسیله ها برای مدتی مد شدند اما امروز اثری از آنها نیست اما کارهای هنری و زیبا مانند تنگ برنجی یادگار گذشتگان دور است که هنوز هم ساخت هنرمندانه آن ادامه دارد و در بسیاری از جاها در زیباسازی خانه و محل کار از آن استفاده می شود.
 

تنگ برنجی قلمزنی اصفهان

تنگ های سنتی یادگاری از سفره های قدیم ایران است.این محصول ساخته دستان هنرمندان ایرانی بوده و از برنج ساخته شده است. امروزه این کالا بعنوان زینت بخش منازل استفاده میشود ، رنگ طلایی آن و طرح قلمزنی آن زیبایی خاصی به خانه شما میبخشد
همانطور که در تصویر مشاهده میکنید کاملا ساخت دست با قلمزنی پرکار و ریز دست .

تنگ برنجیتنگ برنجی

تنگ برنجی / تنگ شاخدار /  تنگ نیزه ای / زیباسازی دکور منزل

  تنگ برنجیتنگ برنجی

تنگ برنجی / تنگ شاخدار /  تنگ نیزه ای / هدیه ای متفاوت / کادو

***

مشخصات : جنس برنجی / ارتفاع 38 سانتیمتر / وزن جفت : حدود یک کیلوگرم  جهت سفارش این محصول و دریافت قیمت لطفا با شماره 09134422463 تماس حاصلفرمایید

لمات کلیدی : تنگ دکوری ، تنگ برنجی ، تنگ قلمزنی ، صنایع دستی ، خرید تنگ ، اصفهان ، قیمت تنگ ، تنگ ارزان ، تنگ فلزی ، ایران، وسایئل تزئینی خانه ، دکور خانه ، زیباسازی 

آدرس : اصفهان - خیابان لاله - خیابان شاهد //  تلفن همراه : 09134422463  شهیدی  //  تلفن ثابت : 03134614257