سماور زغالی

سماور ذغالی

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد سماور زغالی با شماره فوق تماس حاصلفرمایید

سماور برقی یا سماور ذغالی انتخاب با شما است

 


سماور ذغالی در مقایسه با سماور برقی از جایگاهی برخوردار می باشد که شاید هیچ زمان بشر نتواند جایگزینی مناسب برای آن پیدا کند. هر اندازه که پیشرفت در علم صورت پذیرد شاید در کاربرد سماور به جهت افزایش زمان برای جوش آمدن آب موثر باشد اما، نمی تواند جایگزینی برای حس و حال بی نظیر سماور ذغالی ایجاد نماید.


سماور برقی یا سماور ذغالی انتخاب با شما است


از آنجایی که وجود سماور ذغالی به عنوان یک ابزار کاربردی به بیش از صد سال قبل مربوط به دوران قاجار می باشد، به احتمال زیاد در ابتدا از نظر کاربردی این وسیله برای تهیه قهوه استفاده میشود و به مرور جایگاه فعلی خود را به جهت تهیه چای در بین خانواده های ایرانی پیدا نموده است. امروزه شاهد آن هستیم که همین سماور بر اساس پیشرفت های صورت گرفته در علم در انواع و شمایل و البته نوع استفاده های مختلف در بازار موجود می باشد. نکته جالب توجه این است که با تمام تفاوت های ظاهری که در اصالت سماور ذغالی صورت گرفته است که این تفاوت ها می تواند در خصوصیات و خواص آن نیز بی اثر نباشد، باز هم در خانواده های ایرانی از جایگاه خوبی برخوردار می باشد به طوری که امروزه جزو اولین اقلام هر آشپزخانه می توان آن را مشاهده نمود. یکی از دلایل این استقبال می تواند رواج مصرف چای در میان طبقات مختلف جامعه باشد. در این مقاله ما سعی داریم شما را با انواع سماور و مزایا و کاربرد و نکات مربوط به آن آشنا سازیم. پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.
تقسیم بندی سماور ها
دوره های مختلف تاریخ شاهد حضور و ساخت انواع مختلف سماور با جنس های متفاوت و شمایل متفاوت بوده است. جنس برنجی، نیکل، نقره، استیل و غیره که همه می توانند کاربرد های منحصر به فردی را داشته باشند. بر همین اساس آنها را با توجه به مصرف سوخت به انواع ( سماور ذغالی و سماور برقی ) تقسیم بندی می نماییم.


این نوع از سماور ها از بهترین انواع سماور می باشد. چرا که هم قابل حمل است و هم می توان در طول سفر نیز از آنها استفاده نمود به طور کلی این نوع سماور ها محدود به مکان و جایگاه خاصی نمی باشند. از نظر متریال میتوان آنها را به انواع ورقه هایی از جنس طلا، نقره، برنج، مس تقسیم بندی نمود. سماور های ذغالی شامل قسمت هایی از جمله (پایه یا کعب، شبکه، شیر سماور، پولکی، بدنه، دسته سماور، میل و صراحی، بخارکش، آتشدان، تنور، بادگیر) می باشد که هرکدام وظیفه مهمی را برای تهیه چای خوش طعم ایرانی ایفا می نمایند.

 


درباره خواص سماور ذغالی

از آنجایی که به طور معمول در ساخت سماور های ذغالی از متریال برنج استفاده می شود، این خصوصیت را می توان از مهم ترین ویژگی این سماور دانست چرا که این خصوصیت می تواند کاربر آن را صد چندان کند. بر همین اساس می توان گفت تهیه و نوشیدن چای اصیل ایرانی با طعم سماور ذغالی جدای از تداعی خاطرات شیرین گذشته برای مادربزرگ ها و پدر بزرگ ها میتواند موجب ایجاد روحیه و حس بسیار لطیف در انسان شود و از همه مهم تر می تواند برای سلامتی و تندرستی انسان نیز بسیار مهم و جنبه درمانی داشته باشد چرا که جنس برنج متشکل است از آلیاژ های مس و روی و هر کدام از این دو عنصر می توانند از مهم ترین عناصر نیاز بدن انسان بشمار آیند.
جنس سماور ذغالی دارای خاصیت ضد میکروبی است
سماور ذغالی از خاصیت ضد باکتریایی برخوردار می باشد و بهبود عملکرد مغز و فرماندهی درست سلول های مغز را شامل می شود.
مصرف چای تهیه شده توسط سماور ذغالی برای مقابله با بیماری های پوستی و گوارشی عالی است
 

انواع سماور ذغالی
سماور ذغالی را می توان در انواع سماور ذغالی برنجی، سماور ذغالی مسی، سماور ذغالی استیل در بازار جستجو نمود که هرکدام دارای مشتریان خاص خود می باشد اما در بین آن ها سماور ذغالی از جنس برنج به دلیل خاصیت های فراوان و شمایل آرامبخش که دارد از محبوبیت ویژه ای برخوردار می باشد.

 


انواع سماور برقی
در این نوع سماور برخلاف سماور ذغالی از انرژی برق برای روشن نمودن آن و جوشاندن آب استفاده می شود. این سماور می تواند کمتر موجب مشکلات فنی شود و به همین دلیل برای جوش آمدن آب با این نوع از سماور به زمان کمتری نیاز دارید. بیشتر این نوع از سماور ها دارا بدنه از جنس استیل می باشند و یا از جنس شیشه ای و پیرکس ساخته می شوند. سماور برقی از اجزای مهم تشکیل می شود که می توان به موارد زیر اشاره داشت.
1- عایق مخصوص المنت که می تواند از اتصال المنت جلوگیری به عمل نماید
2- لوله های عایق نسوز که مسیری را برای عبور سیم های رابط اختصاص می دهد که از خراب های ممکن بر اثر حرارت در امان باشند.
3- ترمینال چینی که برای اتصال سیم های رابط به دو سر المنت کاربرد دارد
4- ترموستات که برای کنترل درجه حرارت سماور برقی مورد استفاده قرار گرفته می شود.

 

1- عنوان اصلی محتوا: نگاهی به جایگاه سماور ذغالی برنجی
2- کلمه کلیدی اصلی سماور ذغالی
3- کلمه کلیدی مرتبط سماور ذغالی، برنجی
4- خلاصه محتوا (50 تا 70 کلمه) سماور ذغالی یکی از نوستالژی ترین یادگار های تاریخ و خاطرات مادربزرگ ها و پدربزرگ ها می باشد. توجه به آن و یادگیری نحوه استفاده و آگاهی از ساختار آن برای همه ما به جهت انتقال فرهنگ به نسل آینده و جلوگیری از فراموشی تمدن ژرف فرهنگ ایرانی مهم و اساسی می باشد.


نگاهی به جایگاه سماور ذغالی برنجی

اگر بخواهیم برای نمونه ها موجود در اطرافمان که به آن دسترسی داریم مدلی برای ایجاد حس نوستالژی انتخاب کنیم، بدون شک یکی از بهترین آن ها می تواند سماور ذغالی باشد. به طور کلی سماور می تواند به تنهایی یکی از نماد های فرهنگ غنی و تمدن کشور عزیزمان ایران باشد و سماور ذغالی از قدیمی ترین مدل سماور است که در ورق به ورق تاریخ این مرزوبوم از جایگاه منحصر به فردی برخوردار می باشد. بطوری که در عکس های قدیمی و یا خاطرات مادربزرگ ها و پدربزرگ ها همیشه به عنوان یک سمبل زیبا و خاطره انگیز یاد می شود و حتی امروزه نیز در محافل و مجالس عید نوروز باستانی و یا شب یلدا، و یا رستوران و قهوه خانه های شیک و سنتی به عنوان یک دکوراتیو پرشکوه و با منزلت استفاده و رخ نمایی می کند. از این رو مهم و نیاز است که یک ایرانی به راهکار های استفاده از سماور ذغالی آگاهی داشته باشد تا بتواند برای زنده نگه داشت تاریخ و تمدن عمیق ایران عزیز برای نسل بعد و ایجاد حس زیبا و بی نظیر برای خود و دیگران، اقدام به تهیه چای اصیل ایرانی با طعم سماور ذغالی نماید. به همین خاطر در این مقاله قصد داریم شما را با شرح استفاده و کارکرد و ساختار و ویژگی های این موهبت پرآوازه آشنا نماییم.


شرح راهکار استفاده از سماور ذغالی برنجی
سماور ذغالی برای اولین بار از طرف امپراطور فرانسه به عنوان هدیه تقدیم پادشاه ایران (ناصرالدین شاه قاجار) اهدا شد و بر همین اساس در این شکل و شمایل به عنوان یک متاع نوبرانه و در قالب چشم و هم چشمی در خانواده های اعیان و اشراف دربار جای پیدا نمود و به آرامی پس از کاهش قیمت چای که از روسیه و فرانسه در نقش کالای وارداتی بود، به فرمان امیرکبیر ساخته و در خانواده های ایرانیان و هر دکان و حجره‌ای جایگاه خود را تثبیت نمود. سماور ذغالی از اجزایی تشکیل می شود که در ادمه با آنها آشنا میشوید
1) پایه یا کعب
با توجه به اسمی که برای این قطعه اختصاص داده شده است محلی است که همه اجزای سماور را نگهداری می کند و چون شبیه شکل هندسی مکعب است به این نام نامگذاری شده است
2) شبکه
این قطعه به دلیل اینکه محل عبور هوا می باشد برای بهتر سوختن زغال به صورت شبکه تهیه شده است و از جمله قطعات مهم می باشد
3) شیر سماور
این قسمت که از سه قطعه به نام های ماده شیر، نره شیر و برگه شیر تقسم می شود
4) پولکی
قسمتی است که فصل مشترک بدنه به ماده شیر است و هم برای زیبایی و هم برای استحکام ماده شیر استفاده می شود.
5) بدنه
از اصلی ترین قسمت های سماور است. و نقش مخزن را ایفا می کند
6) دسته سماور
این قسمت که در دو طرف می باشد، برای جابجایی سماور مورد استفاده قرار گرفته می شود.
7) میل و صراحی
بر روی درب سماور دسته هایی گرد شکلی وجود دارد که به جهت جابجایی درب سماور استفاده می شود.
8) بخارکش
همان قسمتی است که بر روی درب سماور است و به صورت حفره ای وجود دارد که برای خروج بخارات می باشد
9) آتشدان
همان قسمتی که زغال ها به جهت روشن نمودن و تهه آب جوش قرار می گیرد
10) تنوره
می تواند به عنوان گرمخانه سماور شناخته شود.
11) بادگیر
آخرین قسمت از سماور می باشد که برای جایگیری قوری استفاده می شود.
برای روشن نمودن سماور، ابتدا اقدام به تهیه زغال مرغوب نمایید. از طرفی با آب سرد سماور را به خوبی شستشو دهید و پس از خشک شدن به میزان نیاز سماور را از آب سرد پر نموده و زغال ها را در آتشدان سماور ریخته و و آنها را روشن نمایید تا خوب آب به جوش آید. برای روشن نمودن سماور می توانید از راه های متفاوتی بهره بگیرید.
می توانید برای روشن نمودن سماور از شعله‌ی اجاق دیگری استفاده کنید، که این راه آسانترین راه است. برای این کار سماور را از کعب یا همان پایه جدا نموده و بر روی شعله روشنی که در نزدیکی شما است قرار دهید. پس از روشن شدن زغال ها به آرامی سماور را برداشته و بر روی پایه های خود بگذارد.
و یا می توانید برای روشن نمودن سماور از آتش ‌زنه استفاده کنید. در ان راه نیازی به جداسازی سماور ذغالی نیست، مقداری آتش زنه را بر روی زغال های آتشدان ریخته و به وسیله کبریت آنها را روشن نمایید.
شما می توانید با مشتعل سازی زغال ها از قبل اقدام به روشن نمودن سماور نمایید. برای این کار زغال های آماده شده را از راه تنوره وارد آتشدان کرده و منتظر به جوش آمدن آب سماور بمانید.

نکات مهم برای استفاده از سماور ذغالی برنجی
1- در قرار گیری زغال ها در قسمت آتشدان دقت نمایید
2- اگر از آتش زنه اقدام به روشن نمودن سماور می نمایید مراقب باشید ماده آن در آب سماور ریخته نشود
3- حتما با خاکستر گیر مدام خاکستر های ایجاد شده را پاک نمایید
4- در روند فعالیت و روشن بودن سماور، از محکم بودن جایگاه سماور مطمئن شوید
5- در زمان شستشوی سماور به جنس آن توجه نمایید


از سماور ذغالی تا چای ‌سازهای برقی
از بین نوشیدنی های مرسوم در ایران می توان با افتخار از نوشیدنی اصیل ایرانی به نام چای نام برد. بر اساس پیشرفت های انجام شده در صنعت مواد غذایی، چای این روز ها از تنوع بالایی برخوردار شده است. به طوری که انواع مختلف چای با طعم های مختلف و البته خواص گوناگون را می توانید بیابید و حتی به جهت درمان استفاده نمایید. اما در بین تنوع بالایی که برای نوشیدنی چای وجود دارد هیچ گاه هیچ یک از نمونه های چای، جایگزینی برای چای با طعم سماور ذغالی نمی شود. در باره رشد در تنوع چای می توان به این نکته نیز اشاره داشت که این تنوع فقط بسنده به خود گیاه چای نمی شود چرا که شاهد آن هستیم در ابزار های تهیه چای نیز این روز ها تنوع های زیادی صورت پذیرفته است. تنوع در سماور برقی و چای ساز برقی نوع، شکل ظاهری، نوع کاربرد و صد البته جنس و متریال ساخته شده ای که در آنها استفاده شده است. این روز ها با توجه به اینکه شاهد انواع چای ساز های برقی در شمایل و مارک ها مختلف با کاربرد های مختلف هستیم اما، روز به روز دارد این پیشرفت ها شامل دوری و ایجاد فاصله مردم ایران زمین از شکوه و صلابت سماور ذغالی را ایجاد می نماید. کار به جایی رسیده است که این روز ها به عنوان دکوراتیو از سماور ذغالی استفاده می شود که همین امر هم در بین مردم ایران زمین در حال رکود است. همان سماور ذغالی که مملو از خواص بسیاری می باشد که همه این خواص را مدیون متریال آلیاژ برنجی (روی و مس) ساخته شده از آن است به طوری که حتی نگاه به سماور ذغالی نیز به دلیل رنگ مسی مایل به طلایی که دارد موجب آرامش و شادی در انسان می شود.

چای ساز
خلاصه باید گفت پیشرفت ها موجود جدای از منافع و مزیت هایی که به دنبال دارد اما، انسان را دارد از اصل دور می کند و امیدواریم بتوانیم با ترویج فرهنگ های بومی در برابر این شرایط ایستادگی کرده تا نسل های آینده نیز از شرایط و حال و هوای بی نظیر اصالت ایرانی بی نصیب نمانند.
تنوع در چای ‌سازها
سماور، کتری و قوری ‌های روگازی، کتری ‌های برقی یا انواع چای ‌ساز های برقی مدرن همه و همه از انواع وسایلی می باشند که این روز ها برای تهیه و دم کردن چای مورد استفاده قرار گرفته می شوند. هر کدام از این وسایل را می توانید در هر خانه ای پیدا نمایید چرا که به یکی از جمله اقلام اصلی آشپزخانه کدبانوی ایرانی مبدل شده اند. این تنوع های موجود موجب شده است که در انتخاب دچار تردید شوید به همین خاطر در این مقاله قصد داریم با اشاره به انواع مختلف موجبات این تردید را برطرف نماییم.
سماور ها و چای ساز ها در دو نوع برقی و گازی امروز بیشتر از همه مورد استفاده قرار گرفته می شوند. از آنجایی که تنوع در مدل های برقی روز به روز بیشتر می شود اما باز هم به خاطر هزینه های برق تمایل به استفاده از مدل های گازی بیشتر است.


سماور های گازی
اگر قصد خرید سماور گازی را دارید باید به این نکته دقت داشته باشید که برخی از انواع این سماورهای گازی، فاقد ترموکوپل می باشند و این امر می‌تواند یک امتیاز منفی برای آنها محسوب شود. چرا که ترموکوپل می تواند موجب شود جریان گاز هنگام خاموش شدن سماور به علت وزش باد، کاملا قطع شده و این قابلیت می تواند از نشت گاز در منزل جلوگیری‌ کند. پس اگر سماور گازی از قابلیت ترموکوپل بهره مند نباشد می تواند شرایط بروز خطر را شامل شود. از طرفی دیگر حتما توجه داشته باشید که از محصولاتی خریداری نمایید که دارای نشان استاندارد و البته برچسب انرژی باشند. و این موضوع فرقی برای سماور های گازی و یا برقی ندارد.
چای ساز های برقی
همانطور که میدانید چای ساز ها یکی از محصولات محبوب و مدرن برای تهیه چای می باشند. انواع مختلفی برا این وسیله وجود دارد اعم از دوقلو، رو در رو که در قالب برند های مختلف در بازار موجود می باشد. متریال های بیشتر این محصولات از انواع پلاستیکی، پیرکس و شیشه‌ای، سرامیکی یا استیل هستند. استفاده از این وسایل پر مصرف میتواند برای آنهایی که بهانه کمبود زمان دارند مفید باشد. جدای از مزیت زمان، چای ساز می تواند از بی‌ خطر ترین و امن ‌ترین دستگاه‌ های دم آوری چای به حساب آید. درباره سیستم این وسیله باید گفت که از یک کتری و یک قوری تشکیل شده است که کتری به وسیله یک المنت داخلی گرم می‌شود و قوری هم روی یک صفحه گرم نگهدارنده قرار می‌گیرد. برای اینکه چایی تهیه شده توسط چای ساز، دچار لایه چربی نشود حتما قبل از هر گونه حرکتی کتری را با آب سرد شستشو نمایید. چای ساز ها عموما از بدنه استیل برخوردار می باشند که البته این استیل بکار رفته هیچ تاثیری بر روی چای آماده شده ندارد و می تواند تنها در افزایش طول عمر این وسیله محبوب موثر باشد. در آخر یادتان باشد که حتما چای‌ ساز به همراه گارانتی تهیه نمایید تا در صورتی که به هر دلیلی نیازمند به تهیه قطعه و یا تعمیر چای ‌ساز شدید، به مشکل بر نخورید.
 


چاپ   ایمیل