زیباسازی دکور خانه

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

گاهی اوقات زیباسازی منزل با ترکیب رنگها ، قابها ، وسایل تزیینی و مبلمان جلوه خاصی به خانه شما می دهد در این مقاله نحوه چیدمان و کنار هم قرار دادن وسایل تزیینی را آموزش می دهیم.

اگر می خواهید با وسایل تزیینی زیبایی را به خانه خود اضافه کنید اما نمی دانید از کجا شروع کنید ، این چند نکته را بررسی کنید چرا که به شما کمک می کند تا با ساده ترین روش ، بهترین دکوراسیون را داشته باشید.

زیباسازی منزل

روش های زیبا سازی منزل با وسایل تزئینی

۱ – شما باید از یک شی که باعث خوشحالی شما شود شروع کنید و جزئیات دیگری که با این وسیله مطابقت دارد را انتخاب کنید. اگر از کالایی که بیشتر از همه دوست دارید شروع کنید ، از نتیجه کلی راضی خواهید بود.

۲ – قبل از انتخاب سایر جزئیات ، باید در مورد رنگ ها تصمیم بگیرید. یک یا دو رنگ از جزئیات را انتخاب کنید که با رنگ دیوارها یا مبلمان مطابقت دارد. اگر دیوارها و مبلمان به رنگ خنثی هستند ، باید جزئیات را با رنگهای “واضح” انتخاب کنید.

۳ – جزئیات راهی عالی برای جلوه دادن مضامین به فضا هستند. به عنوان مثال ، اگر می خواهید اتاق تم ساحلی داشته باشد ، تصاویری با این موضوع (ساحل و دریا) روی دیوارها قرار دهید و با زیور آلات از صدف های دریایی تزئین کنید.

در خانه هایی با طراحی مدرن ، جزئیات مدرن را انتخاب کنید که مطابق با مبلمان باشد.

۴ – حس تعادل و هماهنگی بخش مهمی از اتاق های رسمی است . در اتاقهای رسمی از تقارن استفاده می شود و در طراحی غیررسمی تقارن اهمیتی ندارد – جزئیات را می توان به صورت نامتقارن تنظیم کرد.

۵ – هنگام گروه بندی موارد بیشتر ، به قد و اندازه آنها دقت کنید. این امر در مورد شمع ها ، تابلوهای دکوراتیو ، آباژورها ، کوزه ها ، مجسمه ها ، پاف های حصیری ، گلدان ها و یا جزئیات جالب دیگر صدق می کند.
 

استفاده از تنگ برنجی در زیباسازی خانه

زیبا سازی و دکوراسیون منزل از سال ها قبل مورد استقبال ایرانی ها بوده و در تزیین دکوراسیون خانگی در دوره های مختلف سبک ها و رنگهای مختلف بکار رفته است. البته این نکته بستگی به بافت فرهنگی و سلیقه اعضای خانواده داشته و یکی از وسیله های که امروزه برای زیباسازی منازل از آن استفاده می شود تنگ برنجی قلمزنی شده است که قرار گیری آن در هر قسمت خانه زیبایی منحصر به فرد خود را دارد.
تنگ برنجی یادگار سفره های قدیم بوده که از این وسیله برای نگهداری مایعات استفاده می شد. آلیاژ برنج دارای خواص متعدد که از آن در طب سنتی مورد استفاده قرار گرفته و بیشتر ابزارهای غذاخوری مانند بشقاب، کتری و قاشق از این آلیاژ درست می شدند
 
 
تنگ برنجی که با دست قلم زنی شده جزو کارهای هنری محسوب شده و علاوه بر زیبایی رنگ آن یک کار هنری نیز بر روی آن خلق شده که مورد پسند تمام سلیقه ها است. در زیباسازی خانه استفاده از تابلو یا گل های طبیعی جای خود را دارد اما استفاده از یک کار قدیمی و هنری در گوشه ای از خانه تنوعی دیگر ایجاد می کند.
این کار زیبا بر روی میز تلویزیون، داخل کمدهای تزئینی، روی کابینت های آشپزخانه و هر گوشه ای از اتاق پذیرایی می تواند قرار بگیرد. برای تزیین خانه هر چند تعداد از تنگ برنجی استفاده کنید افراط صورت نگرفته چون چینش آنها با هر سلیقه ای دکوراسیون خانه را متنوع خواهد کرد.
نقش و نگار هنرمندانه بر روی تنگ برنجی
رنگ برنجی که هم به طلایی و هم به برنزی نزدیک است خیلی راحت با سایر وسایل های خانه ست می شود. نقش و نگار ریز و پرکاری که توسط دست هنرمندان بر بدنه تنگ برنجی نقش بسته تنگ برنجی را تبدیل به یک اثر هنری ماندگار کرده است. افرادی که علاقمند به استفاده از کارهای هنری در تزیین خانه هستند و یا دوست دارند دکوراسیون سنتی داشته باشند استفاده از تنگ های برنجی به آنها پیشنهاد می شود.
این کار بسیار نزدیک به طرح های سلطنتی بوده و به عنوان مثال استفاده از آن در کنار سرویس غذاخوری سلطنتی یا استفاده آن در کنار مبلمان سلطنتی بسیار زیبا بنظر می رسد البته ترکیب سنتی و مدرن را که بیشتر در دکوراسیون های جدید بکار می رود را نباید فراموش کنیم. استفاده از تنگ برنجی در دل یک دکوراسیون مدرن هم خیلی زیبا به چشم خواهد آمد.

این کارها دارای ماندگاری طولانی و به هر اندازه هم از سن آنها بگذرد قدیمی نخواهند شد و از مد نخواهند افتاد در طول سالیان گذشته بسیاری از وسیله ها برای مدتی مد شدند اما امروز اثری از آنها نیست اما کارهای هنری و زیبا مانند تنگ برنجی یادگار گذشتگان دور است که هنوز هم ساخت هنرمندانه آن ادامه دارد و در بسیاری از جاها در زیباسازی خانه و محل کار از آن استفاده می شود.
 

تنگ برنجی قلمزنی اصفهان

تنگ های سنتی یادگاری از سفره های قدیم ایران است.این محصول ساخته دستان هنرمندان ایرانی بوده و از برنج ساخته شده است. امروزه این کالا بعنوان زینت بخش منازل استفاده میشود ، رنگ طلایی آن و طرح قلمزنی آن زیبایی خاصی به خانه شما میبخشد
همانطور که در تصویر مشاهده میکنید کاملا ساخت دست با قلمزنی پرکار و ریز دست .

تنگ برنجیتنگ برنجی

تنگ برنجی / تنگ شاخدار /  تنگ نیزه ای / زیباسازی دکور منزل

  تنگ برنجیتنگ برنجی

تنگ برنجی / تنگ شاخدار /  تنگ نیزه ای / هدیه ای متفاوت / کادو

***

مشخصات : جنس برنجی / ارتفاع 38 سانتیمتر / وزن جفت : حدود یک کیلوگرم  جهت سفارش این محصول و دریافت قیمت لطفا با شماره 09134422463 تماس حاصلفرمایید

لمات کلیدی : تنگ دکوری ، تنگ برنجی ، تنگ قلمزنی ، صنایع دستی ، خرید تنگ ، اصفهان ، قیمت تنگ ، تنگ ارزان ، تنگ فلزی ، ایران، وسایئل تزئینی خانه ، دکور خانه ، زیباسازی 

آدرس : اصفهان - خیابان لاله - خیابان شاهد //  تلفن همراه : 09134422463  شهیدی  //  تلفن ثابت : 03134614257