خانه مطالب تفریح و سرگرمی مطالب جالب سوالات گمراه کننده - مطلب کوتاه سرگرم کننده
HTML clipboard
در اینجا تعدادی سوال مطرح میشود که شما باید ابتدا سوالات را پاسخ دهید و بعدا جوابها را بخوانید
 
 
حتما این کار را انجام دهید چرا که باعث میشه یک سرگرمی کوچک برای خودتون ایجاد کنید ...
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
 
 
 
 
 

مسئله 1 - فرض کنید راننده یک اتوبوس برقی هستید. در ایستگاه اول 6 نفر وارد اتوبوس می شوند ، در ایستگاه دوم 3 نفر بیرون می روند و پنج نفر وارد می شوند . راننده چند سال دارد ؟
 
اگر جواب سوال را نمیدانید اصلا مهم نیست هرچی به ذهنتون میرسه را یادداشت کرده سریعا سوال بعدی را بخوانید .... مطمئن باشید این متن سرکاری نیست ... خیلی جالب خواهد بود  ...


مسئله 2 - پنج کلاغ روی درختی نشسته اند ، 3 تا از آنها در شرف پرواز هستند . حال چه تعداد کلاغ روی درخت باقی می ماند؟مسئله 3 - این سوال حقوقی است . هواپیمایی از ایران به سمت ترکیه در حرکت است و در مرز این دو سقوط می کند ، بازمانده ها را کجا دفن می کنند ؟مسئله 4 - من دو سکه به شما می دهم که مجموعش 30 تومان می شود. اما یکی از آنها نباید 25 تومانی باشد . چطور ؟


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
جواب ها

------------------------------------------------------------------------

جواب مسئله 1 - راننده اتوبوس هم سن شما باید باشد . چون جمله اول سوال می گوید " تصور کنید که راننده اتوبوس هستید."جواب مسئله 2 - همه کلاغ ها ، چون آنها فقط " در شرف پرواز " هستند و هنوز از روی درخت بلند نشده اند..( اگر جواب شما 2=3-5 بوده بدانید دوباره محاسبات جلوی تفکرتان را گرفته است.)جواب مسئله 3 - بازمانده ها را دفن نمی کنند . آنها جان سالم بدر برده اند . شما به وسیله کلمات حقوقی و دفن کردن منحرف شده اید.جواب مسئله 4 - یک 25 تومانی و یک 5 تومانی . به یاد بیاورید ( فقط یکی از آنها ) نباید 25 تومانی باشد و همین طور هم هست . یک سکه 5 تومانی داریم.شما با عبارت " یکی از آنها نباید … " فریب خوردید.
 
 
شاد باشید - آریاکلیک