خانه مطالب آموزشی کامپیوتر آموزش تصویری نصب fedora 9 توسط Virtual PC
HTML clipboard

آموزش تصویری نصب fedora 9 توسط نرم افزار Virtual PC

 

حتما با نرم افزار Virtual Pc آشنایی دارید و میدانید که چه نعمت بزرگی است !

به کمک نرم افزار میتوانید یک کامپیوتر مجازی و یابهتر بگوییم حتی یک شبکه از کامپیوتر های مجازی تشکیل داده بر روی هرکدام از آنها یک سیستم عامل از هر کمپانی که میخواهید نصب کنید و همزمان با همه آنها کار کنید . توضیحات مربوط به این نرم افزار را میتوانید با جستجو در اینترنت پیدا کنید

اما برای کسانیکه با این نرم افزار آشنایی دارند و حالا میخواهند یک سیستم عامل لینوکس که در اینجا مد نظر ما فدورای 9 هستش را به صورت مجازی بر روی ویندوز خودشون نصب کنند و احتمال 99 درصد هم بامشکل مواجه شده اند توضیحات تصویری را قرار میدهیم . البته رفع این مشکل فقط یک فوت کوزه گری کوچولو نیاز داره که برای رفع ابهام بصورت تصویری مراحل نشان داده شده است !

Virtual PC

تصویری از نرم افزار Virtual PC

جالبه بدانید نرم افزار Virtual PC ابتدا توسط شرکت x ساخته شد. اولين نسخه اين نرم‌افزار براي Macintish طراحي شده بود و در ژوئن سال 1997 ارائه شد. 4 سال بعد در ژوئن سال 2001 اولين نسخه Virtual PC براي سيستم عامل Windows (يعني همان نسخه 4.0) ارائه شد. چون با گذشت زمان مشخص شد که ساخت کامپيوتر‌هاي مجازي مورد توجه سازمان‌ها قرار گرفته است، مايکروسافت به موضوع علاقه‌مند گشت و در فوريه 2003 تصميم گرفت تا Virtual PC و يک محصول هنوز ارائه نشده به نام Virtual Server که در واقع مکملي براي Virtual PC مي‌باشد را از Connectix خريداري کند.و اين‌طور شد که Virtual PC به Microsoft Virtual PC تغيير نام داد.
 

منبع : http://aryaclick.com - آریاکلیک

Fedora 9

برای نصب لینوکس fedora 9 توسط نرم افزار Virtual PC تحت ویندوز با خطای زیر مواجه خواهید شد


 


 

 

برای رفع مشکل در این مرحله دستور noreplace-paravirt را در خط فرمان وارد کنید
 


مراحل نصب را ادامه دهید


در مراحل پایانی نصب قرار دارید که بازهم نیاز دارید تا دستور noreplace-paravirt را در خط فرمان وارد کنید