خانه بیشتر درباره جوملا! مکانهای دیدنی معماری مدرن
New Page 2 مجله  Conde Nast Traveler's در آخرين شماره خود ليستي از عجايب هفت‌گانه دنياي معماري مدرن ارائه كرده است.

كومولوس- اين ساختمان عجيب كه همچون تكه‌اي از يك ابر است سالن نمايشي در موزره علوم طبيعي نوردبورگ دانمارك است. كومولوس يعني ابر پشته‌اي و نماي ساختمان و زواياي آن به گونه‌اي طراحي شده‌اند كه گويي ساختمان تكه‌اي از يك ابر كومولوس است:

معماری مدرن

برج دبي- اين برج كه در حال احداث است بلندترين ساختمان دنيا به شمار مي‌رود در حال حاضر حدود 518 متر ارتفاع دارد. ارتفاع نهايي اين ساختمان يك راز است اما پيش‌تر گفته شده بود كه ارتفاع آن به 693 متر خواهد رسيد. در طراحي اين آُسمان‌خراش 160 طبقه در نظر گرفته شده است

معماری مدرن

استاديوم جديد ويمبلي لندن- اين استاديوم مدرن 90 هزار صندلي دارد كه ديد تماشاگران در هيچ كدام از آن‌ها تحت هيچ شرايطي مسدود نخواهد بود. اين سازه يك كمان با طول 1000 فوت و ارتفاع 436 فوت دارد كه سقف متحرك آن را نگه مي‌دارد.

موزه جديد هنرهاي معاصر- اين ساختمان در منطقه منهتن نيويورك قرار دارد

محوطه كوگود- اين محوطه در موسسه اسميث‌سونيان واشنگتن قرار دارد. سقف خميده ساخته شده از شيشه و فولاد كه بر روي استخرهاي كم عمق پوشيده شده است مشخصه بارز اين سازه مدرن است

روبان قرمز- اين سازه در پارك رودخانه تانگهه در چين قرار دارد. روبان قرمز در واقع يك نيمكت فولادي به طول حدود نيم كيلومتر است كه در باغ حاشيه رودخانه ساخته شده است.

كريستال- كريستال ورددي ساختمان موزه رويال اونتريوي تورنتو است. ساخت اين سازه در اين موزه كشمكش‌هاي فراواني به همراه داشت چون خطوط كشيده و بي‌قاعده آن منتقدان بسيار زيادي دارد كه ساكنان محلي بزرگ‌ترين آن‌ها هستند.

موضوع تصاویر : معماری مدرن