خانه بیشتر درباره جوملا! خبری کلوچه های خاکی در هایتی

عکس : مردم فقیر هاییتی  در حال خشک کردن کلوچه های خاکی در افتاب

 

افزایش قیمت ها و کمبود مواد غذایی تهدیدی جدی برای ثبات شکننده هاییتی به شمار می رود و در این شرایط کلوچه های خاکی از معدود راه های فرار از گرسنگی برای فقیر ترین  مردم این کشور است.

 

کلوچه خاکی

کلوچه خاکی

 

با افزايش قيمت مواد غذايي افراد فقير هاييتي نمي توانند در شبانه روز غذايي براي خوردن به دست بياورند، لذا بعضي از آنها تنها براي پر کردن معده خود هر چيزي را که جلوي دست شان باشد، مي خورند.

 

بازار دست فروشی کلوچه های خاکی

خاک مورد استفاده در ساخت این کلوچه ها  توسط زنان باردار و کودکان به عنوان ماده يي ضداسيد و منبعي براي تهيه کلسيم به شدت مورد استفاده قرار مي گيرد. اما در حال حاضر این کلوچه ها غذای اصلی مناطق فقیر نشین هاییتی است .

کلوچه خاکی

زنی در حال تست کردن کلوچه های خاکی در بازار برای خریدن

خاک زرد رنگ فلات هاي مرکزي اين کشور برای ساخت این کلوچه ها به کار می رود . کلوچه ها نیز همزمان با افزایش قیمت مواد غذایی نسبت به سال گذشته افزايش چشمگيري داشته است. قيمت هر 100 شيريني تهيه شده از خاک 5 دلار است.
 

هایتی

فروشنده ای  در حال چیدن کلوچه ها در ظرفی برای فروش

در جزاير کارائيب که 40 درصد از مواد غذايي مورد نياز مردم را به کشور وارد مي کند، بحران گراني غذا نسبت به نقاط ديگر بيشتر به چشم مي آيد. جاري شدن سيل، سرماي شديد و از بين رفتن محصولات مزارع باعث شده که قيمت مواد اوليه غذايي در تمام دنيا بالا برود. بنا براين مردم هاييتي مانند مردم ديگر کشورهاي کارائيب به علت فقر و تنگدستي چيزي براي خوردن ندارند.

 

4

 

زنی در حال ساختن کلوچه های خاکی

کلوچه ها از  از خاک ،نمک و نوعی روغن گیاهی ترد کننده  ساخته می شوند .

هایتی

زنی ۵۶ ساله در حال جمع اوری کلوچه های خاکی

دستان زنی اغشته به گل در حال شکل دادن به کلوچه های خاکی

رهبران کشورهاي کارائيب در تلاشند با برداشتن ماليات مواد غذايي و ايجاد مزارع محلي قيمت محصولات غذايي را بشکنند.