خانه مطالب آموزشی کامپیوتر چگونه از یوتیوب دانلود کنیم؟

فكر میكنم نیازی به معرفی سایت YouTube نباشد معروفترین و بزرگترین Video Directory وب با ۱۰۰ میلیون بازدید كننده در روز، كه به گفته خودشان ۹۰ درصد ویدئوهای سراسر وب رو جمع آوری كرده اند!

اما چگون میتوان كلیپهای ویدیویی YouTube را دانلود كرد؟!

سایت YouTube به طور پیش فرض امكانی را برای دانلود ویدئوها پیش بینی نكرده است و نمیتوان مستقیما ویدئوهای موجود در سایت را از آن دانلود كرد اما ابزارها و روشهایی هستند كه ما به كمك آن می توانیم ویدوئهای این سایت و همچنین سایتهای مشابه دیگر مانند گوگل ویدئو را دانلود كنیم كه در زیر به شرح آن میپردازیم.

روش اول: شما میتوانید به یكی از سایتهای keepvid.com یا videodownloader.net بروید و لینك مورد نظر ویدئو خود را در نوار بار مربوطه بگزارید و لینك دانلود كلیپ مورد نظر را دریافت كنید. البته سایتهای مشابه زیادی وجود دارند كه من معروفترین‌هاشون رو معرفی كردم با یك جستجوی كوچك در گوگل می توانید سایتهای مشابه بسیاری را پیدا كنید.

روش دوم: كه به درد كاربران مرورگر فایر‌فكس و اپرا می خورد.

اگر از مرورگر فایرفاكس استفاده می كنید: extension مذكور رو دانلود كنید، از  آدرس : http://releases.mozilla.org/pub/mozi...der-1.0-fx.xpi

  برای دانلود كلیپ مورد نظرتون در YouTube كافیه در صفحه ی مربوط به تماشای ویدیوی موردنظرتون روی آیكون video Downloader كه پایین صفحه ی فایرفكس هست كلیك كنید، پنچره‌ی جدیدی باز میشه حالا در پنجره مورد نظر رو دكمه‌ی Download Link كلیك كنید.

اگر از مرورگر اپرا استفاده می كنید: از

 Widget مذكور را از آدرس  http://my.opera.com/malcompl/widgets/get.pl?id=4398 دنلود و نصب كنید. توضیحات دانلود كلیپ هم عینا مانند فایرفكس.

 

نکته : همانطور كه در بالا هم اشاره شد این روشها در سایتهای مشابه مانند گوگل ویدئو هم كابرد دارند.