خانه بیشتر درباره جوملا! مکانهای دیدنی زیباترین معابد دنیا
HTML clipboard

Wat Rong Khun
متفاوت از تمام معابد بودایی جهان در چیانگ مای تایلند . ساخت این معبد از سال 1998 آغاز و در 2008 پایان یافت.

 

معبد
 


 Prambanan
یک معبد هندو در جاوای مرکزی در اندونزی. این معبد در سال 850 پس از میلاد ساخته شده و از 8 زیارتگاه اصلی و 250 زیارتگاه کوچکتر در اطرافش تشکیل شده است.

 

معبد
 


 Shwedagon Paya یا Pagado
از زمان ساخت دقیق آن اطلاعی در دست نیست. به گفته برخی افسانه ها بیش از 2500 سال قدمت دارد ولی باستانشناسان تاریخ ساخت آنرا بین قرون 6 و 10 میلادی تخمین می زنند. این معبد در میانمار (برمه) واقع شده است.

 

معبد
 


 Temple of Heaven
معبد بهشت یک معبد تائوئیست است واقع در پکن و در قرن 14 میلادی توسط پادشاه سلسله Yongle of the Ming ساخته شد.

 

معبد
 


 Chion-in
این معبد در سال 1234 میلادی برای احترام به بنیانگزار Jodo (Pure Land) Buddhism که کشیشی به نام Honen بود ساخته شد. این معبد در شهر کیوتوی ژاپن است.

 

معبد
 


 Borobudur
در قرن نوزدهم اشغالگران هلندی معبد ویران شده بسیار عظیم و کهنی را در اعماق جنگل جاوا در اندونزی یافتند. آنچه که آنها یافتند ساختار غول پیکری است که بیش از 55000 متر مکعب سنگ در آن بکار رفته است. این معبد نزدیک به 2700 تخته سنگ حجاری برجسته و 504 مجسمه بودا دارد.

 


 


 Harmandir Sahib
به معنی منزلگاه خداوند یا به زبان ساده معبد طلایی (Golden Temple) است که در پنجاب هندوستان واقع است و از مهمترین معابد مقدس Sikhism ها بشمار میرود. 


 


 Srirangam یا Sri Ranganathaswamy
 واقع در شهر Tiruchirapalli در جنوب شرقی هندوستان بزرگترین معبد فعال هندوها در دنیاست. البته Ankor Wat که در زیر آمده است از این بنا بزرگتر است ولی در حال حاضر فعالیت نمی کند.